Nasi lekarze

Nasi lekarze

Marcin Piwnik - specjalista rehabilitacji

Dr n. med. Marcin Piwnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, doktoranta na Wydziale Wojskowo-Lekarskim.

Lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej. Łączy wiedzę medyczną ze sportową stawiając na prewencję urazów oraz ich szybką rehabilitację.

Uczestnik wielu szkoleń oraz zagranicznych kursów, m.in. z zakresu:
🔹 ultrasonografii mięśniowo-szkieletowej
🔹 iniekcji leków dostawowo
🔹 ortopedycznej terapii manualnej wg standardów IFOMPT
🔹 suchego igłowania
🔹 przezskórnej elektrolizy EPTE
🔹 terapii narzędziowej IASTM
🔹 kinesiotapingu
🔹 crossfit i trening funkcjonalny

Krystian Ludwiczak - specjalista ortopeda traumatolog

Dr Krystian Ludwiczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Staż specjalizacyjny odbywał w Szpitalu WAM w Łodzi, w Klinice Ortopedii i Traumatologii.

 Dr Ludwiczak interesuje się traumatologią sportową, a w szczególności urazami stawów kolanowych oraz leczeniem artroskopowym.

🔹 Kieruje się zasadą – najpierw leczenie zachowawcze i rehabilitacja, a dopiero na końcu operacja. Do diagnostyki podczas wizyt wykorzystuje USG.
🔹 Posiada licencję lekarską PZPN ⚽⚽⚽
🔹 Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Podczas wizyty możliwość wykonania USG.

Anna Torzecka - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Dr Anna Torzecka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Staż specjalizacyjny odbywała w Klinice Ortopedii szpitala im. WAM w Łodzi.

Obecnie pracuje w Klinice Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej.
Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób i urazów narządu
ruchu.

 

Grzegorz Fryzeł - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Dr Grzegorz Fryzeł jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytetu Medycznego) w Łodzi.

W 2006r uzyskał tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Od 2008r wykonuje USG narządu ruchu, w tym także USG stawów biodrowych u niemowląt.

Od 2012r prowadzi Poradnię Preluksacyjną w Pabianickim Centrum Medycznym.

Jest zwolennikiem zachowawczego leczenia zarówno chorób ortopedycznych, jak i urazów narządu ruchu, ze szczególnym naciskiem na rehabilitację, oczywiście jeśli nie ma bezwzględnych wskazań do leczenia operacyjnego.

W ramach wizyty może :

🔹 udzielić porady lekarskiej

🔹 wykonać USG narządu ruchu

🔹 wykonać USG stawów biodrowych u niemowląt wraz z poradą lekarską

🔹 wykonać punkcje stawów i iniekcje dostawowe leków.

Agnieszka Karp-Majewska - specjalista neurolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Specjalista w dziedzinie neurologii. Posiada doktorat z  zakresu padaczki. Jest wykładowcą neurologii na kilku uczelniach medycznych. Jest autorką wielu publikacji naukowych. Na swoim koncie posiada liczne wystąpienia na krajowych i zagranicznych konferencjach. Prowadziła szkolenia z zakresu aktualnych standardów leczenia udarów mózgu wśród lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek oraz dyspozytorów Pogotowia Ratunkowego.
Od kilkunastu lat wykonuje badania ultrasonograficzne w neurologii. Uzyskała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu badań tętnic szyjnych i kręgowych oraz wewnątrzczaszkowych.

Diagnostykę ultrasonograficzną wykorzystuje również podczas wykonywania małoinwazyjnych zabiegów z zakresu leczenia bólu (zespoły bólowe kręgosłupa, neuralgie, ból w przebiegu zespołu cieśni nadgarstka)


Ponadto w swojej codziennej praktyce stosuje również mezoterapię igłową z zastosowaniem leków przeciwbólowych oraz naturalnego kolagenu w leczeniu przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa, neuralgii i wielu innych neurologicznych schorzeń.


Ukończyła wiele kursów z zakresu zastosowania toksyny botulinowej w neurologii m.in. leczenie migrenowych bólów głowy, leczenie spastyczności poudarowej, dystonii.

Podczas wizyty możliwość wykonania USG.