Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Laboratorium

Home  /  Laboratorium

Badania laboratoryjne

W Centrum Medycznym Anmed realizujemy szeroki zakres badań laboratoryjnych dla dzieci i dorosłych w każdą sobotę w godzinach 8:30-10:00. Dla naszych Pacjentów oferujemy wiele rodzajów badań krwi, moczu, kału oraz innych materiałów biologicznych. W zależności od rodzaju wykonywanego badania materiał jest dostarczany przez Pacjenta lub pobierany przez wykwalifikowany zespół pielęgniarek w naszej placówce.

W punkcie pobrań pobieramy materiał biologiczny (np. krew, mocz, kał) na podstawie skierowania od lekarza lub na życzenie pacjenta. Pobrany materiał jest transportowany i badany przez laboratorium współpracujące z naszą placówką. Następnie po kilku dniach roboczych (czas oczekiwania na wyniki badań jest uzależniony od rodzaju badania, jakie się chce wykonać) Pacjent otrzymuje wyniki badań. Można je odebrać osobiście w placówce lub logując się na stronę laboratorium (Pacjenci otrzymują od nas karty niezbędne do założenia konta internetowego).

Nasze partnerskie laboratorium wykonuje ponad 1000 badań laboratoryjnych, w tym najczęściej zlecane:

morfologia z rozmazem

badanie ogólne moczu

badanie ogólne kału

badanie OB

badanie hormonoów TSH, FT3, FT4 itp

badania toksykologiczne

badania alergologiczne

badania genetyczne

markery nowotworowe

Godziny przyjęć

Poniedziałek Zamknięte
Wtorek Zamknięte
Środa Zamknięte
Czwartek Zamknięte
Piątek Zamknięte
Sobota 8.30 - 10.00
Niedziela Zamknięte

Co warto wiedzieć:

Wybierając się do punktu pobrań celem wykonania badań laboratoryjnych należy pamiętać o poniższych podstawowych zasadach:

Większość badań laboratoryjnych powinno się wykonywać w godzinach porannych (najlepiej 7:00-10:00), po przespanej nocy, będąc na czczo.

Niektóre badania wymagają specjalnego przygotowania przed pobraniem materiału do badań, np. powstrzymanie się od przyjmowania preparatów witaminowych, leków, specjalnej diety.

W dniu poprzedzającym badania powinno ograniczyć się wysiłek fizyczny oraz nie spożywać alkoholu.

Nie powinno wykonywać się badań laboratoryjnych w okresie głodzenia lub przyjmowania obfitych posiłków, a także w okresie miesiączki.

Próbki takich materiałów jak mocz, kał, należy dostarczyć do laboratorium jak najszybciej po pobraniu (czas dostarczenia jest uzależniony od rodzaju i charakteru badania).

Próbki do badań mikrobiologicznych powinno pobierać się tylko do jałowych pojemników.

W przypadku próbek, które są pobierane samodzielnie, należy je czytanie podpisać imieniem oraz nazwiskiem osoby, od której je pobrano, a także zanotować godzinę pobrania.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.