Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

EKG

Badanie EKG

EKG, czyli elektrokardiografia, to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pozwala na ocenę pracy serca oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Wykonuje się je przy użyciu umieszczanych na klatce piersiowej oraz kończynach elektrod.

EKG serca to jedno z podstawowych badań profilaktycznych i diagnostycznych w kardiologii. Umieszczone na klatce piersiowej i kończynach elektrody zbierają informacje o elektrycznej pracy serca, które są następnie zapisywane na specjalnej taśmie w postaci wykresu.
Wśród wskazań do wykonania badania EKG wymienia się niepokojące objawy, takie jak:

bóle w klatce piersiowej,

kłucie w klatce piersiowej,

duszności,

nieregularna praca serca,

kołatanie serca,

zasłabnięcia i omdlenia.

EKG serca jest jednym z podstawowych badań profilaktycznych, które regularnie powinno się wykonywać u osób po 50. roku życia. Przeprowadza się je także u osób z podejrzeniem miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, zaburzeń przewodzenia, wrodzonych/nabytych wad serca, zapalenia mięśnia sercowego, jak również kontrolnie u pacjentów z już zdiagnozowanymi schorzeniami tego typu.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.