Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Głęboka oscylacja

Home  /  Fizykoterapia  /  Głęboka oscylacja

Głęboka oscylacja

Zabieg opiera się na stosowaniu przerywanego pola elektrostatycznego, wytwarzanego za pomocą apara­tu pomiędzy aplikatorem a tkankami pacjenta. Głęboka oscylacja w istotny sposób wzbogaca manualne metody terapii. Główną zaletą zabiegu jest możliwość mechanicznej stymulacji we wszystkich tych przypadkach, gdzie początkowo przeciwwskazana jest tradycyjna terapia, zwłaszcza w ciężkich i rozległych urazach (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia). Ten rodzaj terapii można wdrożyć już we wczesnym stadium choro­by, stymulując procesy regeneracyjne.

Głęboka oscylacja działa bezpośrednio w miejscu urazu poprzez stymulację tkanek. Doskonale sprawdza się w leczeniu kontuzji i uszkodzeń mięśni, a także skręceń, zwichnięć, obrzęków oraz krwiaków. Metoda jest bardzo bezpieczna i delikatna, dlatego może być wykorzystywana w przypadku świeżych kontuzji, ostrego bólu oraz w terapii pooperacyjnej. Terapia stymuluje przepływ limfy, dzięki temu zbędne produkty przemiany materii jak i płyny zalegające w obrzękach zostają szybko przetransportowane i wydalone z organizmu.

Wskazania do terapii:

stany pourazowe mięśni, ścięgien i więzadeł,

skręcenia stawów,

obrzęk limfatyczny,

zmiany przeciążeniowe przyczepów ścięgien,

krwiaki,

bóle kręgosłupa,

bóle mięśni,

stany po zespoleniu kości,

ból pourazowy.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.