Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

USG stawu kolanowego

Home  /  Ortopedyczna dla dorosłych i dzieci  /  USG stawu kolanowego

USG stawu kolanowego

Badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego jest bardzo bezpieczne, więc nie ma żadnych przeszkód, by powtarzać je dowolną liczbę razy. Swą popularność zawdzięcza też temu, że jest nieinwazyjne, a zatem także bezbolesne. Badanie pozwala na szybką ocenę tkanek miękkich oraz struktur okołostawowych, tj. ścięgien, więzadeł, chrząstki. Często badanie USG stawu kolanowego jest uzupełnia się badaniem RTG lub rezonansem magnetycznym kolan.

Wskazaniem do badania jest przebycie urazu stawu kolanowego, występowanie przewlekłego i silnego bólu, pojawienie się guzów, zapaleń, zaczerwienienia. Badanie wykonuje się również po przebytej operacji w przypadku podejrzenia występowania krwiaka, ropnia lub przestrzeni płynowych. Wskazaniem do badania są również choroby reumatoidalne występujące u dzieci i dorosłych, tj. reumatoidalne zapalenie stawów czy idiopatyczne zapalenie stawów.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.