Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Ortopeda – Pabianice

Home  /  Dla dorosłych  /  Ortopeda – Pabianice

Specjalista Ortopeda

Dolegliwości bólowe, kłopoty z poruszaniem się… tych objawów lepiej nie lekceważyć! Nieleczone i zignorowane urazy mogą prowadzić do pogorszenia się stanu kości, stawów
i więzadeł. Jeśli potrzebujesz porady, masz złamaną bądź pękniętą kość lub czujesz, że stosowana rehabilitacja nie przynosi efektów, warto skonsultować się z ortopedą.

Czym zajmuje się specjalista ortopeda?

Ortopeda to lekarz, który zajmuje się leczeniem urazów i złamań kości oraz różnych dolegliwości związanych ze zdrowiem naszego kręgosłupa i całego układu ruchu. Zadaniem ortopedy – dla dorosłych jak i dla dzieci – jest zatem diagnoza i leczenie nie tylko układu kostnego, ale też mięśni, stawów i więzadeł, dzięki którym możliwy jest ruch.

Ortopedia to niezwykle szeroka specjalizacja i zdarza się, że obejmuje nieco inny zakres w przypadku dzieci. Mali pacjenci – paradoksalnie – bardzo szybko mogą potrzebować ortopedy. Dla dorosłych często takie wizyty wydają się bezcelowe – należy jednak pamiętać, że wczesna lekarska interwencja sprawi, że maluch szybciej wróci do pełnej sprawności.

Ortopeda zajmuje się nie tylko urazami kości i stawów, ale też różnymi wadami postawy, zmianami zwyrodnieniowymi, uszkodzeniami nerwów, nowotworami, a nawet chorobami metabolicznymi, czy uwarunkowanymi genetycznie. Ortopedia jest więc nierozerwalnie związana z traumatologią, czyli chirurgią urazową.

Z jakim objawami udać się do ortopedy?

Ortopeda przyjmuje pacjentów, którzy w większości doznali jakichś urazów układu ruchu. Najczęściej są to złamania kończyn, zwichnięcia stawów, czy skręcenia kostki. Pacjenci często cierpią również z powodu bólu i stanów zapalnych w obrębie kręgosłupa, stawów oraz ścięgien i mięśni. Wizytę u ortopedy warto umówić, jeżeli odczuwamy problemy z ruchomością w stawach oraz gdy pojawią się obrzęki i bóle stawowe.

U ortopedy wyleczymy zatem:

  • wszelkie złamania, skręcenia, stłuczenia i zwichnięcia,
  • choroby zapalne kości i stawów,
  • wady wrodzone,
  • różne schorzenia kręgosłupa,
  • wady postawy,
  • nowotwory kości,
  • zmiany związane z przeciążaniem stawów, jak np. zespół cieśni nadgarstka,
  • chorobę Scheuermanna,
  • przykurcz Dupuytrena,
  • chorobę Olliera.

Ortopeda – Pabianice Anmed – zakres usług

Obecnie diagnostykę ortopedyczną na wysokim poziomie znajdziemy się w większości polskich miast, w województwie łódzkim bez trudu zrealizujesz wizytę w Pabianicach. Ortopedę prywatnie umówimy w zasadzie z dnia na dzień, a w razie wypadku nawet w kilka godzin. Należy jedynie poszukać odpowiedniej placówki, która dysponuje wolnym lekarzem. Jeśli decydujesz się na konsultację w ramach NFZ czas oczekiwania może wynosić nawet kilka miesięcy.

W związku z tym, że do specjalisty można udać się z rozmaitymi problemami, właściwym lekarzem zarówno w przypadku leczenia zapalenia stawów jak i złamań będzie właśnie ortopeda. Pabianice (Centrum Medyczne ANMED) oferują – poza lekarską konsultacją – szereg badań diagnostycznych, które są w stanie wykryć nieprawidłowości nawet na wczesnym etapie oraz rozbudowane zaplecze rehabilitacyjne.

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych ortopedów:

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Krystian Ludwiczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Anna Torzecka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Krzysztof Zaorski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Patrycja Szkutnik jest absolwentką Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.