Specjalista Ortopeda
Dolegliwości bólowe, kłopoty z poruszaniem się… tych objawów lepiej nie lekceważyć! Nieleczone i zignorowane urazy mogą prowadzić do pogorszenia się stanu kości, stawów
i więzadeł. Jeśli potrzebujesz porady, masz złamaną bądź pękniętą kość lub czujesz, że stosowana rehabilitacja nie przynosi efektów, warto skonsultować się z ortopedą.
Czym zajmuje się specjalista ortopeda?
Ortopeda to lekarz, który zajmuje się leczeniem urazów i złamań kości oraz różnych dolegliwości związanych ze zdrowiem naszego kręgosłupa i całego układu ruchu. Zadaniem ortopedy – dla dorosłych jak i dla dzieci – jest zatem diagnoza i leczenie nie tylko układu kostnego, ale też mięśni, stawów i więzadeł, dzięki którym możliwy jest ruch.
Ortopedia to niezwykle szeroka specjalizacja i zdarza się, że obejmuje nieco inny zakres w przypadku dzieci. Mali pacjenci – paradoksalnie – bardzo szybko mogą potrzebować ortopedy. Dla dorosłych często takie wizyty wydają się bezcelowe – należy jednak pamiętać, że wczesna lekarska interwencja sprawi, że maluch szybciej wróci do pełnej sprawności.
Ortopeda zajmuje się nie tylko urazami kości i stawów, ale też różnymi wadami postawy, zmianami zwyrodnieniowymi, uszkodzeniami nerwów, nowotworami, a nawet chorobami metabolicznymi, czy uwarunkowanymi genetycznie. Ortopedia jest więc nierozerwalnie związana z traumatologią, czyli chirurgią urazową.
Z jakim objawami udać się do ortopedy?
Ortopeda przyjmuje pacjentów, którzy w większości doznali jakichś urazów układu ruchu. Najczęściej są to złamania kończyn, zwichnięcia stawów, czy skręcenia kostki. Pacjenci często cierpią również z powodu bólu i stanów zapalnych w obrębie kręgosłupa, stawów oraz ścięgien i mięśni. Wizytę u ortopedy warto umówić, jeżeli odczuwamy problemy z ruchomością w stawach oraz gdy pojawią się obrzęki i bóle stawowe.
U ortopedy wyleczymy zatem:
- wszelkie złamania, skręcenia, stłuczenia i zwichnięcia,
- choroby zapalne kości i stawów,
- wady wrodzone,
- różne schorzenia kręgosłupa,
- wady postawy,
- nowotwory kości,
- zmiany związane z przeciążaniem stawów, jak np. zespół cieśni nadgarstka,
- chorobę Scheuermanna,
- przykurcz Dupuytrena,
- chorobę Olliera.
Ortopeda – Pabianice Anmed – zakres usług
Obecnie diagnostykę ortopedyczną na wysokim poziomie znajdziemy się w większości polskich miast, w województwie łódzkim bez trudu zrealizujesz wizytę w Pabianicach. Ortopedę prywatnie umówimy w zasadzie z dnia na dzień, a w razie wypadku nawet w kilka godzin. Należy jedynie poszukać odpowiedniej placówki, która dysponuje wolnym lekarzem. Jeśli decydujesz się na konsultację w ramach NFZ czas oczekiwania może wynosić nawet kilka miesięcy.
W związku z tym, że do specjalisty można udać się z rozmaitymi problemami, właściwym lekarzem zarówno w przypadku leczenia zapalenia stawów jak i złamań będzie właśnie ortopeda. Pabianice (Centrum Medyczne ANMED) oferują – poza lekarską konsultacją – szereg badań diagnostycznych, które są w stanie wykryć nieprawidłowości nawet na wczesnym etapie oraz rozbudowane zaplecze rehabilitacyjne.
Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych ortopedów:
lek. Krystian Ludwiczak
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Krystian Ludwiczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
lek. Anna Torzecka
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Anna Torzecka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
lek. Grzegorz Fryzeł
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Grzegorz Fryzeł jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytetu Medycznego) w Łodzi.
lek. Krzysztof Zaorski
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Krzysztof Zaorski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.