Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Dietetyk – Pabianice

Home  /  Dla dorosłych  /  Dietetyk – Pabianice

Dietetyk

Celem działalności dietetycznej jest promocja zdrowego stylu życia i podstaw racjonalnie prowadzonej diety dla wszystkich grup wiekowych – w zdrowiu i chorobie. Dieta to skuteczna profilaktyka, stąd tak ważny jest sposób odżywiania się na co dzień. Wiele jednostek chorobowych wymaga czasowego wprowadzenia zmian w jadłospisie lub staje się codzienną dietą nie tylko dla utrzymania zdrowia, ale również komfortu życia. Chcąc ustalić odpowiedni dla siebie sposób żywienia, warto skonsultować się ze specjalistą z zakresu dietetyki.

Dietetyk wykorzystuje w praktyce naukę o żywieniu i wiedzę na temat procesów zachodzących w organizmie. Jest to specjalista do spraw żywności i żywienia – jednak, wbrew pozorom, nie zajmuje się tylko odchudzaniem pacjentów. Wiemy już, że utrzymanie prawidłowej masy ciała i prawidłowe zwyczaje żywieniowe wpływają na możliwość zachowania zdrowia do późnej starości.
Dietetyk udziela także porad związanych z przejściem na specyficzny tryb żywienia, np. wegetarianizm lub weganizm, jak również udziela wsparcia pacjentom z problemami medycznymi, takimi jak:

dna moczanowa,

celiakia,

refluks żołądkowo-przełykowy,

choroby tarczycy,

zaburzenia lipidowe,

alergia,

zespół jelita drażliwego,

cukrzyca, insulinooporność,

choroby autoimmunologiczne,

niedokrwistość,

otyłość, nadwaga

i inne.

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszego dietetyka:

Emilia Kaczorowska jest absolwentką studiów I i II stopnia na kierunku dietetyka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Kinga Wiktorowicz jest absolwentką studiów na kierunku dietetyka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.