Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Laryngolog – Pabianice

Home  /  Dla dorosłych  /  Laryngolog – Pabianice

Specjalista Laryngolog

Okres jesienno-zimowy sprzyja infekcjom, z kolei wiosna i lato to czas trudny dla alergików i astmatyków. Zdarza się, że kłopot z nosem lub gardłem staje się przewlekły i utrudnia normalne funkcjonowanie. W takim wypadku należy udać się na konsultację do laryngologa, który – po wykonaniu niezbędnych badań – będzie w stanie pomóc pacjentowi odzyskać dawny komfort.

 

Czym zajmuje się specjalista laryngolog?

Otolaryngolog jest specjalistą, który zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem schorzeń chorób głowy i szyi, w szczególności zatok, nosa, uszu, gardła i krtani, a także ślinianek i węzłów chłonnych. Laryngolog dla dorosłych oraz dla dzieci przeprowadza także drobne zabiegi chirurgiczne w obrębie głowy i szyi oraz usuwa ciała stałe z uszu czy nosa.

Jakie choroby leczy i konsultuje laryngolog?

 • niedosłuch,
 • ostre i przewlekłe zapalenie zatok o etiologii wirusowej, bakteryjnej i grzybiczej,
 • nieżyt błony śluzowej nosa,
 • zmiany nowotworowe jamy ustnej i gardła,
 • ostre nieżyty gardła,
 • ostre i przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego, a także przerost migdałków,
 • skrzywienie przegrody nosa,
 • kostniaki w obrębie zatok.
 

Z jakim objawami udać się do laryngologa? 

Dobrze jest regularnie odwiedzać laryngologa – także profilaktycznie, by mieć pewność, że w zatokach, uszach czy gardle nie tworzy się żaden stan zapalny. Zdarza się, że wizyta u specjalisty jest konieczna, choć dolegliwości z pozoru nie stanowią powodu do konsultacji z laryngologiem. Przesłanką do pilnej konsultacji będą z pewnością zaburzenia równowagi, zawroty głowy czy kłopoty z węchem i słuchem.

Dobrze umówić się na wizytę także w przypadku:

 • przewlekłej chrypki,
 • trudności podczas przełykania pokarmu,
 • bólu uszu lub wycieku z ucha,
 • nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

Nieco dłuższa lista niepokojących objawów będzie dotyczyła dziecięcych wizyt u laryngologa. Dla dorosłych z kolei dedykowane są inne badania – przed umówieniem konsultacji, upewnij się więc, że specjalista, do którego się wybierasz leczy zarówno małych, jak i dużych pacjentów. 

 

Laryngolog Anmed Pabianice – zakres usług 


Obecnie gabinety laryngologiczne znajdują się w większości polskich miast, w województwie łódzkim bez trudu zrealizujesz wizytę w Pabianicach. Laryngologa prywatnie umówimy w zasadzie z dnia na dzień. Należy jedynie poszukać odpowiedniej placówki. Jeśli decydujesz się na konsultację w ramach NFZ czas oczekiwania może wynosić kilka miesięcy.

W związku z tym, że do specjalisty można udać się z rozmaitymi problemami, właściwym lekarzem zarówno w przypadku leczenia zapalenia ucha jak i kłopotów z błędnikiem będzie właśnie laryngolog. Pabianice (Centrum Medyczne ANMED) oferują – poza lekarską konsultacją – szereg badań diagnostycznych, które są w stanie wykryć nieprawidłowości nawet na wczesnym etapie.


Nie zwlekaj i umów się na wizytę kontrolną u laryngologa!

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych laryngologów:

Specjalista otolaryngologii

Katarzyna Szkutnik ukończyła kierunek Lekarski na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Specjalista otolaryngologii

Natalia Anna Ratajczyk jest absolwentką kierunku lekarskiego na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.