Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

USG nagdarstka

Home  /  Ortopedyczna dla dorosłych i dzieci  /  USG nagdarstka

USG nadgarstka

Badanie ultrasonograficzne nadgarstka jest bardzo bezpieczne, więc nie ma żadnych przeszkód, by powtarzać je dowolną liczbę razy. Swą popularność zawdzięcza też temu, że jest nieinwazyjne, a zatem także bezbolesne. Badanie pozwala na szybką ocenę tkanek miękkich, powierzchni kości oraz nerwów występujących w okolicy nadgarstka. Dodatkowo w trakcie badania lekarz analizuje pracę więzadeł i ścięgien w ruchu, co jest istotne w przypadku zmian pourazowych lub pozabiegowych.

Wskazaniem do badania jest występowanie przewlekłego i silnego bólu, pojawienie się guzów, zapaleń, zaburzeń czucia. Badanie wykonuje się również w przypadku zmian pourazowych. Badanie pozwala określić rozległość urazu, a także ocenić czy zmiany które zaszły w badanym obszarze są zmianami patologicznymi. Badanie wykonuje się również w celu oceny nerwów, głównie pod kątem zespołów uciskowych, m. in. zespołu cieśni nadgarstka oraz usidlenie nerwu łokciowego w kanale Guyona.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.