Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Trójpłaszczyznowa terapia stóp

Home  /  Dla dzieci  /  Trójpłaszczyznowa terapia stóp

Trójpłaszczyznowa terapia stóp

Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci jest metodą fizjoterapeutyczną dedykowaną dla niemowląt i dzieci starszych z deformacjami stóp takimi jak np. stopy płasko - koślawe, stopy końsko-szpotawe, stopy piętowe, stopy sierpowate, serpentynowate i inne.

Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Wad Stóp jest metodą uwzględniającą fizjologiczny rozwój stóp dziecka w pierwszym roku jego życia. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i leczenia nieprawidłowego ustawienia stóp.
Problemy z budową stóp należy rozpatrywać w odniesieniu do całościowego rozwoju dziecka. Po odpowiednim instruktażu, który przeprowadzi doświadczony terapeuta, rodzice mają możliwość codziennego przeprowadzania ćwiczeń terapeutycznych w warunkach domowych. Terapia dedykowana jest dzieciom w wieku od 3 miesiąca życia do 6 lat. Im mniejsze jest dziecko tym większa skuteczność tej terapii.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.