Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Fala uderzeniowa

Home  /  Dla dorosłych  /  Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa

Terapia falami uderzeniowymi jest nieinwazyjnym, nowoczesnym zabiegiem do eliminowania przewlekłych bólów występujących w układzie mięśniowo-szkieletowym. Wytwarzanie fal mechanicznych o działaniu leczniczym umożliwia specjalistyczna aparatura wytwarzająca je najczęściej pneumatycznie. Urządzenie oprócz komputera zawiera specjalny kompresor, który wytwarza odpowiednie ciśnienie wysyłane do aplikatora. Pistolet zawiera w sobie odpowiedni nabój, który poruszany sprężonym powietrzem wytwarza falę mechaniczną. Zabieg wykonuje się przykładając aplikator do miejsca zmienionego chorobowo, nasmarowanego uprzednio substancją sprzęgającą.

Terapia falami uderzeniowymi wywiera mocny, miejscowy wpływ na organizm. Głębokość penetracji w tkanki oraz szerokie spektrum działania są niespotykane w fizjoterapii stąd jej wysoka skuteczność:

działanie przeciwbólowe – polega na dezaktywacji błon komórkowych zakończeń nerwowych podnosząc jednocześnie próg odczuwanego bólu. Dodatkowo zaostrzając chwilowo stan zapalny powoduje miejscowy wzrost stężenia substancji przeciwbólowych, dając po kilku dniach efekt zmniejszenia dolegliwości bólowych;

działanie defragmentacyjne – silna bodźcowość zabiegów umożliwia rozbicie patologicznie powstałych zwapnień oraz zwłóknień. Dlatego jest to niezastąpiona metoda nie tylko w przypadku ostróg piętowych, czy zwapnień barkowych, ale także wszelkiego rodzaju entezopatii;

działanie regeneracyjne – powodując mikrouszkodzenia przyspiesza produkcje kolagenu. Jednocześnie poprawia miejscowo trofikę, zwiększa odżywienie tkanek i przyspiesza usunięcie produktów metabolizmu komórkowego co przekłada się na regenerację tkanek. Jest to nie zwykle istotne działanie, dzięki któremu osiąga się bardzo wysoką skuteczność w terapii np. „łokcia tenisisty”;

działanie zmniejszające napięcia mięśniowe – opiera się na rozluźnieniu mięśni, aparatu więzadłowego oraz naczyń krwionośnych na skutek działania fali mechanicznej, która wprowadza do tkanek energię.

Wskazania do leczenia:

ból ścięgna Achillesa,

ból w okolicy stawów biodrowych,

bóle stawów barkowych,

kolano skoczka (ból więzadła rzepki),

łokieć tenisisty,

łokieć golfisty,

punkty spustowe bólu,

zespół mięśnia piszczelowego przedniego,

ostrogi piętowe.

Korzyści / cel terapii:

Według licznych badań metoda wykazuje niezwykle wysoką skuteczności u pacjentów, którzy wcześniej byli bezskutecznie leczeni metodami zachowawczymi. Bardzo często efekt terapeutyczny uzyskuje się już po kilku zabiegach.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.