Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Masaż sportowy

Home  /  Masaże  /  Masaż sportowy

Masaż sportowy

Masaż sportowy to element odnowy biologicznej sportowca. Wykonuje się go celem zwalczenia objawów przetrenowania i zapobiegania wystąpieniu kontuzji. Ponadto masaż sportowy poprawia metabolizm i pozwala się zrelaksować. Masaż sportowy jest dedykowany osobom aktywnym fizycznie. W zależności od rodzaju wykonuje się go pomiędzy zawodami, a także tuż przed podjęciem dużego wysiłku fizycznego.

Ma wiele cech wspólnych z masażem klasycznym o właściwościach leczniczych. Jednak podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami masażu polega na tym, że ten sportowy wykonuje się z użyciem większej siły i energii (dlatego nie zawsze jest bezbolesny).
Masaż sportowy jest też podobny do masażu izometrycznego, który ma na celu odbudowanie masy i siły mięśniowej. Co więcej, jego zadaniem jest przywrócenie sportowcowi sprawności sprzed urazu. Ma również pomóc mu osiągnąć jak najlepsze wyniki sportowe.
W trakcie wykonywania masażu sportowego masażysta korzysta z różnych technik masażu, na przykład głaskania, rozcierania, ugniatania i opukiwania. Pierwsza z nich ma poprawić pracę gruczołów potowych i łojowych. Tę technikę stosuje się na początku i na zakończenie masażu.
Rozcieranie polega na wykonywaniu rękoma kolistych ruchów. Pomaga w rozciągnięciu ścięgien i mięśni. Sprawia, że naturalna ruchomość stawów zostaje przywrócona. Bezpośrednio na mięśnie stosuje się ugniatanie. Ta technika wyróżnia się gradacją nacisku. Natomiast aby rozluźnić mięśnie całego ciała i rozszerzyć naczynia krwionośne, masażysta wykonuje opukiwanie, ruchy siekające i uderzenia klaszczące.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.