Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Rehabilitacja

Home  /  Rehabilitacja

Rehabilitacja Anmed
Pabianice

Świadczymy usługi rehabilitacyjne dla osób dorosłych i dzieci, zarówno w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. Rozszerzyliśmy naszą ofertę o rehabilitację w domu. W zespole posiadamy lekarzy rehabilitantów oraz fizjoterapeutów o różnym zakresie specjalizacji.

Rehabilitacja – co to takiego?

Wedle definicji stworzonej przez WHO, rehabilitacją są wszelkie możliwe działania i wszystkie dostępne środki mające na celu poprawę sytuacji chorobowej, która ogranicza funkcjonalność jednostki i jej uczestnictwo w życiu społecznym lub zawodowym. Jest to zatem niezwykle szerokie i pojemne znaczeniowo pojęcie, w ramach którego prowadzony jest szereg działań. Jednym z rodzajów rehabilitacji medycznej i ruchowej jest fizjoterapia. Jej celem jest przywracanie sprawności oraz poprawę ich funkcjonowania.

W związku z tym, że do specjalisty można udać się z rozmaitymi problemami, właściwym wyborem – zarówno w przypadku leczenia pourazowego, jak i kłopotów bólowych – będzie właśnie fizjoterapia. Pabianice (Centrum Medyczne ANMED) oferują szeroki wachlarz zabiegów przywracających sprawność w przypadku procesu starzenia się oraz zaburzeń ograniczających pełną funkcjonalność.

 

Fizykoterapia – Pabianice ANMED – zakres usług

W ramach prowadzonej w naszej placówce fizykoterapii, pacjenci mają dostęp do rozmaitych zabiegów z wykorzystaniem prądu, pola magnetycznego czy bodźców termicznych. Przyjmujemy zapisy na ultradźwięki, krioterapię, magnetoterapię czy laseroterapię. Nasi fizjoterapeuci z powodzeniem stosują u pacjentów zabiegi elektroterapii (TENS, prądy interferencyjne, prądy diadynamiczne, jonoforeza), światłolecznictwa czy zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

W ofercie naszego Centrum, poza fizykoterapią, znajdą Państwo także propozycje rehabilitacji dla dzieci i dorosłych (np. z wykorzystaniem terapii manualnej) oraz rozmaite masaże lecznicze.

 

Dla dorosłych

Rehabilitacja prowadzona jest w następujących formach: fala uderzeniowa, diagnostyka funkcjonalna, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, terapia manualna tkanek miękkich, kinesiotaping, sucha igłoterapia z terapią manualną.

Masaże

Masaże wykonywane są w następujących formach: terapii punktów spustowych, masaże świecą, masaże tkanek głębokich, masaże sportowe, masaże bańką chińską, masaże relaksacyjne i masaże lecznicze oraz jako uzupełnienie do rehabilitacji.

Fizykoterapia

Nasi fizjoterapeuci prowadzą terapię w oparciu o najnowsze badania naukowe i stale poszerzają swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Koncentrują się na schorzeniach i dolegliwościach pacjentów, a także na złych nawykach ruchowych.

Dla dzieci

W Centrum Medycznym Anmed prowadzimy kompleksową i indywidualnie dobraną terapię dla każdego dziecka, zarówno w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.