Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Dla dorosłych

Home  /  Rehabilitacja  /  Dla dorosłych

Rehabilitacja
dla dorosłych

Rehabilitacja to integralna część procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydująca o jego ostatecznej efektywności. Rehabilitacja w naszej placówce to kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osób z dysfunkcją narządu ruchu, które ma na celu przywrócenie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej.

Sucha igłoterapia z terapią manualną

Suche igłowanie jest jedną z technik terapeutycznych, która jest stosowana w leczeniu problemów mięśniowych, bólów głowy i zatok, a także przy niektórych problemach nerwowych. W leczeniu za pomocą suchego igłowania wykorzystuje się specjalne, bardzo cienkie akupunkturowe igły (technika nie jest tożsama z akupunkturą wykorzystywaną w tradycyjnej medycynie chińskiej).

Kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu specjalnie do tego przeznaczonymi taśmami kinezjologicznymi określonych miejsc na ciele. Plastrowanie dynamiczne, dzięki zwiększeniu przestrzeni między skórą a mięśniami, ma działanie przeciwbólowe, użycie taśm kinesio powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia. Ponieważ plastry stabilizują stawy, znajdują zastosowanie podczas uprawiania sportu – zapobiegają powstawaniu kontuzji.

Terapia manualna tkanek miękkich

Terapia tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego (mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi). Skrócenie struktur tkanek miękkich objawia się między innymi uczuciem zmęczenia bądź sztywnością w skróconym mięśniu oraz wystąpieniem nieprawidłowości dotyczących wzorca ruchowego, napięcia mięśniowego, elastyczności mięśnia i zakresu ruchu w stawie.

Terapia punktów spustowych

Punkty spustowe (ang. trigger points) to niewielkiej wielkości miejsca w mięśniach lub powięziach, które są bardzo tkliwe i wywołują ból miejscowy i promieniujący. Powstają na uszkodzonych włóknach tkankowych, poddanych długotrwałemu wzmożonemu napięciu. Są skutkiem przewlekłego stresu, urazów, wad postawy. Punkty spustowe występują na całym ciele i mogą wywoływać najróżniejsze dolegliwości. Sposobem na ich pokonanie jest terapia punktów spustowych, która polega w głównej mierze na ćwiczeniach, technikach relaksacyjnych, masażu oraz ucisku.

Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Podstawą kinezyterapii są różnego rodzaju ćwiczenia lecznicze, inaczej nazywane gimnastyką leczniczą. Celem tych ćwiczeń jest przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności lub, jeśli nie ma możliwości powrotu do pełnego zdrowia, chociaż częściowej sprawności fizycznej. Należy pamiętać, że kinezyterapia ma działać korzystnie nie tylko na układ ruchu, czyli kości, mięśnie i stawy, ale ma ona za zadanie wywierać również pozytywny i korzystny wpływ na inne układy naszego organizmu.

Diagnostyka funkcjonalna

Diagnostyka funkcjonalna jest integralną częścią terapii, pozwala dokładnie określić stan fizyczny oraz aktualny stan układu ruchu pacjenta, na podstawie której dobierany jest odpowiedni rodzaj terapii i odpowiedni zestaw ćwiczeń. Badanie to pozwala nam również ocenić postępy pacjenta jak i również skuteczność stosowanej rehabilitacji.

Fala uderzeniowa

Zabiegi falą uderzeniową powodują przyśpieszenie procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Powodują one mikrourazy tkanek oraz stres komórkowy, po którym ciało inicjuje proces gojenia, czyli odnowę komórkową. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna, dlatego też wykorzystuje się ją w rehabilitacji w leczeniu przewlekłego bólu mięśni, kości, ścięgien, wiązadeł i torebek stawowych.

Rehabilitacja uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna jest formą postępowania w przypadkach związanych z dysfunkcjami na poziomie układu moczowego, płciowego i pokarmowego. Wśród najczęściej stosownych metod rehabilitacji należy wymienić pracę nad mięśniami dna miednicy oraz terapią wisceralną, ale nie tylko. Fizjoterapia uroginekologiczna to szeroki dział i tak naprawdę metodę terapii dobiera się w zależności od problemu zgłaszanego przez pacjentkę.

Rehabilitacja w domu

Rehabilitacja w domu pacjenta to usługa skierowana do osób, które chcą korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych w zaciszu domowym bez konieczności przemieszczania się, które często jest niemożliwie lub powoduje ból.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.