Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Lekarz rehabilitacji – Pabianice

Home  /  Dla dorosłych  /  Lekarz rehabilitacji – Pabianice

Specjalista Rehabilitacji

Lekarz rehabilitacji medycznej to specjalista, którego celem pracy jest przywrócenie sprawności fizycznej pacjenta. Często działa przy współpracy z lekarzami innych specjalności oraz fizjoterapeutami. Zajmuje się rehabilitacją wrodzonych i nabytych schorzeń narządu ruchu. Lekarz rehabilitacji planuje proces leczenia oraz dobiera zabiegi rehabilitacyjne do schorzenia.

Specjalista rehabilitacji medycznej zajmuje się diagnostyką i ustalaniem programu leczenia usprawniającego w schorzeniach układu ruchu, takich jak:

choroby reumatyczne,

osteoporoza,

dystrofie mięśniowe,

nowotwory,

mózgowe porażenie dziecięce,

urazy (złamania, skręcenia,

zmiany zwyrodnieniowe (stawów, kręgosłupa).

Lekarz rehabilitacji w leczeniu pacjentów łączy wiedzę z zakresu medycyny i fizjoterapii. Dodatkowo wykorzystuje elementy biomechaniki, dzięki czemu ocenia stan pacjenta całościowo i dobiera sposoby leczenia według indywidualnych potrzeb. Wykonywanie odpowiednio dobranej rehabilitacji może z dużym prawdopodobieństwem uchronić pacjenta przed leczeniem operacyjnym i pomoże mu szybko powrócić do pełnej sprawności. Dobór właściwych zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych to bardzo ważny krok w leczeniu schorzeń układu ruchu. Rehabilitacja wykonywana regularnie i pod czujnym okiem lekarza specjalisty dla większości pacjentów jest wybawieniem przed ingerencją chirurgiczną

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych lekarzy rehabilitacji:

Lekarz rehabilitacji medycznej

Marcin Piwnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, doktorantem na Wydziale Wojskowo-Lekarskim.

Lekarz rehabilitacji medycznej

Magdalena Michalec jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.