Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Ortopeda dziecięcy – Pabianice

Home  /  Dla dzieci  /  Ortopeda dziecięcy – Pabianice

Specjalista Ortopeda

Ruch to zdrowie – ale żeby móc to zdrowie utrzymać, musimy dbać o nasz układ ruchowy. To dzięki niemu potrafi wykonywać czynności od podniesienia filiżanki z herbatą do przebiegnięcia maratonu. Problemy i choroby układu ruchowego dotykają nie tylko osoby starsze, ale też dorosłych i dzieci. Konsultacja i leczenie u ortopedy pomogą w rozprawieniu się z dolegliwościami i pozwolą pacjentowi przez kolejne lata prowadzić aktywny tryb życia.

Ortopeda i ortopeda dziecięcy – czym się zajmują?

Ortopedia, w tym także dziecięca, zajmuje się diagnozowaniem chorób układu ruchu, ich leczeniem, a także profilaktyką. Pole działań ortopedy to nie tylko cały układ szkieletowy człowieka, ale także układ więzadłowo-stawowy, mięśniowy i powiązany z nimi układ krwionośny lub nerwowy. Ortopeda dziecięcy to specjalista, który diagnozuje i leczy choroby układu ruchu, a także wady wrodzone u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Do najczęstszych chorób układu ruchowego należą:

  • choroby zwyrodnieniowe stawów i choroby tkanki łącznej,
  • bóle w kręgosłupie na odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
  • rwa kulszowa lub barkowa,
  • skolioza, lordoza i kifoza.

Z jakimi objawami udać się do ortopedy? 

Zadaniem lekarza ortopedy jest zdiagnozowanie nieprawidłowości w układzie ruchowym i znalezienie sposobu na przeciwdziałanie ich postępowaniu lub całkowicie ich wyleczenie. Specjalista ortopedii dziecięcej pomoże w zapobieganiu powikłaniom w obrębie narządów ruchu, które nieleczone mogą pojawić się w dojrzałym życiu i stanowić poważne utrudnienie w poruszaniu czy być początkiem niebezpiecznych schorzeń. Te objawy mogą oznaczać, że czas wybrać się na wizytę do ortopedy:

  • zdiagnozowane skrzywienie kręgosłupa,
  • stwierdzone płaskostopie,
  • urazy u dziecka, typu złamanie, zwichnięcie lub skręcenie,
  • powikłania po leczeniu operacyjnym ortopedycznym,
  • wykrycie u dziecka opóźnień w rozwoju ruchowym,
  • asymetria w wyglądzie narządów ruchu lub kości.

Ortopeda i ortopeda dziecięcy Pabianice – zakres usług.

Obecnie gabinety ortopedyczne znajdują się w większości polskich miast, w województwie łódzkim bez trudu zrealizujesz wizytę w Pabianicach. Ortopeda prywatnie jest możliwy do umówienia nawet z dnia na dzień. Należy jedynie poszukać odpowiedniej placówki. Jeśli decydujesz się na konsultację w ramach NFZ czas oczekiwania może wynosić kilka miesięcy.

W związku z tym, że do specjalisty można udać się z rozmaitymi problemami, właściwym lekarzem w przypadku leczenia osób dorosłych i tych najmłodszych będzie ortopeda lub ortopeda dziecięcy. Pabianice (Centrum Medyczne ANMED) oferują – poza lekarską konsultacją – szereg badań diagnostycznych, które są w stanie wykryć nieprawidłowości nawet na wczesnym etapie.

Nie zwlekaj i umów się na wizytę kontrolną u ortopedy!

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych ortopedów:

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Krystian Ludwiczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.