Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Aktywna rehabilitacja

Home  /  INDIBA  /  Aktywna rehabilitacja

Aktywna rehabilitacja

Zastosowanie INDIBA® activ poprawia regenerację i zmniejsza ból. Naturalny proces naprawy organizmu zostanie przyspieszony, a dzięki INDIBA® activ leczenie urazu można rozpocząć w ostrej fazie zmniejszając ból, obrzęk i przyspieszając powrót do zdrowia.

Jest to unikalna, opatentowana technologia i metoda terapii, w której przez tryb pojemnościowy lub rezystancyjny, przekazywana jest do komórek energia – prąd radiofrekwencyjny o częstotliwości 448kHz. Wykorzystanie tej technologii daje bardzo dobre rezultaty dzięki zmianom w komórkach co pozwala przyspieszyć proces gojenia, zmniejsza ból i przyspiesza powrót do normalnego funkcjonowania.
Terapia tą metodą pozwala skrócić czas powrotu do pełnej sprawności i zdrowia. Działanie jest odczuwalne już po pierwszym zastosowaniu. Terapia wykorzystuje prąd wysokiej częstotliwości 448 kHz powodującej szereg zmian w obrębie tkanek. Modyfikuje przenikalność błony komórkowej, przyspiesza metabolizm i zapotrzebowanie na tlen. Aktywne podniesienie mikrocyrkulacji uzupełnia biostymulację i zaopatruje tkankę w elementy, które ma zregenerować. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa przyjemne uczucie ciepła.
INDIBA® activ skuteczne leczenie szeregu problemów mięśniowo-szkieletowych, w tym stany zapalne kości i stawów, bóle „krzyża” (odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa), ból szyi, zapalenie torebki stawowej, tendinopatie, krwiaki, złamania, uszkodzenia mięśniowe, skręcenia, naciągnięcia.
Terapia INDIBA® activ uzupełnia terapię manualną eliminując ból przez oddziaływanie na stan zapalny, przyspieszając gojenie, ułatwiając mobilizację, aktywując naturalne procesy naprawcze tkanek. Stosując terapię INDIBA możemy i niezwykle szybko działać w stanach ostrych ( nawet bezpośrednio po urazie) co ma szczególne zastosowanie w medycynie sportowej dając drogę do odzyskania pełnej sprawności.

Efekty terapeutyczne:

rozluźnienie mięśni - efekt szybkiego rozluźnienia mięśni opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i większe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze,

regeneracja tkanek - poprawa miejscowego metabolizmu tkankowego prowadzi do przyspieszonej regeneracji tkanek miękkich i szybkiego usuwania produktów przemiany materii,

redukcja obrzęków - rozszerzenie tętniczek, rozluźnienie kapilarów, dzięki czemu miejscowe ukrwienie jest zwiększone, prowadzi do poprawy krążenia limfy , a następnie redukcji obrzęku,

zniesienie dolegliwości bólowych - wynika z rozluźnienia mięśniowego, redukcji obrzęku i regeneracji tkanek.

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszej fizjoterapeutki:

Fizjoterapeuta

Kamila Alkafri jest absolwentką Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.