Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Chirurg dziecięcy – Pabianice

Home  /  Dla dzieci  /  Chirurg dziecięcy – Pabianice

Specjalista chirurg dziecięcy

Chirurg dziecięcy zajmuje się operacyjnym leczeniem różnego rodzaju chorób i schorzeń u dzieci. Pod jego opiekę trafiają pacjenci w różnym wieku, zarówno niemowlęta, jak i nastolatkowie. Chirurgia dziecięca jest działem chirurgii ogólnej, ale znacznie się od niej różni. Po pierwsze, ze względu na zupełnie inną specyfikę organizmów dzieci i młodzieży. Po drugie, przez odmienne schorzenia charakterystyczne dla wieku dziecięcego, które powinny być leczone właśnie w tym okresie np. wady wrodzone.

Czym zajmuje się chirurg dziecięcy?

Schorzeniami, którymi zajmuje się chirurg dziecięcy są najczęściej: przepuklina (pachwinowa, pępkowa), stulejka, spodziectwo, ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, zmiany skórne i oparzenia, wady wrodzone, do których należą m.in.: rozszczep wargi i podniebienia, kręcz szyi, wodniak jądra, niedrożność przewodu pokarmowego, wodogłowie, zniekształcenia ściany klatki piersiowej, przerost migdałków, niektóre choroby nowotworowe. To oczywiście nie są jedyne problemy wymagające pomocy tego lekarza. Bywa ona niezbędna także w procesie leczenie ran, podczas kontroli pooperacyjnych oraz przy usuwaniu szwów. Od tego specjalisty wymaga się nie tylko wiedzy i umiejętności, ale też odpowiedniego podejścia do pacjenta, co w przypadku najmłodszych jest szczególnie ważne.

Z jakim objawami udać się do chirurga dziecięcego?

Do chirurga dziecięcego należy się udać w sytuacji, gdy u naszego dziecka pojawiły się jakiekolwiek nieprawidłowości w rozwoju (wady wrodzone, czy zaburzenia rozwojowe) wymagające leczenia operacyjnego, ale także urazy, czy objawy takie jak:

  • bóle brzucha,
  • bóle układu kostno-stawowego,
  • rany,
  • oparzenia,
  • zwichnięcia i złamania,
  • ugryzienia.

Chirurg dziecięcy – Pabianice Anmed

Wizytę u chirurga dziecięcego prywatnie umówimy w zasadzie z dnia na dzień. Należy jedynie poszukać odpowiedniej placówki. Jeśli decydujesz się na konsultację w ramach NFZ czas oczekiwania może wynosić kilka miesięcy.

Pabianice (Centrum Medyczne ANMED) oferują – poza lekarską konsultacją –także diagnostykę.

Nie zwlekaj i umów dziecko na wizytę u chirurga dziecięcego, jeśli tylko coś Cię niepokoi!

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych chirurgów dziecięcych:

Specjalista chirurgii dziecięcej

Mieczysław Miodek jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi.

Specjalista chirurgii dziecięcej

Ewa Czarnecka jest absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.