Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Fizykoterapia

Home  /  Rehabilitacja  /  Fizykoterapia

Zabiegi
fizykoterapeutyczne

Fizykoterapia jest jedną z metod fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi czynnikami fizykalnymi – zarówno naturalnymi, jak i wytworzonymi sztucznie, dzięki którym w tkankach zostaje pobudzony proces biologiczny. W fizykoterapii wykorzystuje się: prąd, pole magnetyczne, ultradźwięki, bodźce termiczne (ciepło, zimno), światło (laser, sollux) oraz wodę. Fizykoterapia może być stosowana jako leczenie uzupełniające lub jako podstawowa forma leczenia.

Głęboka oscylacja

Zabieg opiera się na stosowaniu przerywanego pola elektrostatycznego, wytwarzanego za pomocą apara­tu pomiędzy aplikatorem a tkankami pacjenta. Głęboka oscylacja działa bezpośrednio w miejscu urazu poprzez stymulację tkanek. Doskonale sprawdza się w leczeniu kontuzji i uszkodzeń mięśni, a także skręceń, zwichnięć, obrzęków oraz krwiaków. Metoda jest bardzo bezpieczna i delikatna, dlatego może być wykorzystywana w przypadku świeżych kontuzji, ostrego bólu oraz w terapii pooperacyjnej.

Hydroterapia

Hydroterapia to oddziaływanie wodą na organizm w celu uzyskania efektu terapeutycznego. Hydroterapia znajduje swoje zastosowanie niemal w każdej z dziedzin medycyny, m.in.: reumatologii, ortopedii, neurologii, pulmonologii i innych. Najbardziej popularnymi wskazaniami do terapii przy użyciu wody są choroby zwyrodnieniowe kostno-stawowe, reumatoidalne zapalenie stawów RZS, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa ZZSK, stany po urazach.

Magnetoterapia

Magnetoterapia polega ona na wykorzystaniu leczniczych właściwości pola magnetycznego, które przenika w głąb zmienionych chorobowo tkanek i mobilizuje je do regeneracji. Zabiegi z użyciem pola magnetycznego pomagają zredukować ból i stan zapalny, niwelują obrzęki oraz przyspieszają gojenie.

Światłolecznictwo

Światłolecznictwo jest działem fizykoterapii, w którym stosuje się promieniowanie podczerwone, oraz nadfioletowe w celach leczniczych i profilaktycznych. Naświetlanie IR jest to zabieg polegający na naświetlaniu promieniowaniem podczerwonym, dzięki czemu uzyskuje się rozgrzanie tkanek i przygotowanie do kolejnych zabiegów. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu lampy SOLUX.  Bioptron jest to zabieg polegający na naświetlaniu światłem spolaryzowanym, które działa biostymulująco na organizm, poprawia samopoczucie oraz stymuluje procesy regeneracji.

Krioterapia miejscowa

Krioterapia to leczenie, które wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na działanie bardzo niskich temperatur. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu całego ciała. W pierwszym etapie dochodzi do nagłego zwężenia naczyń krwionośnych, w efekcie czego dochodzi do chwilowego spowolnienia przepływu krwi. Następnie naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu – w ten sposób organizm zaczyna się bronić.

Ultradźwięki, fonoforeza

Ultradźwięki to fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości – niesłyszalne dla człowieka. Sonoterapia, czyli terapia ultradźwiękami, znajduje zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu, w przypadku nadwyrężenia mięśni czy w terapii blizn. W czasie trwania zabiegu można zastosować lek w postaci maści. Wprowadzanie środków farmakologicznych i substancji leczniczych do ustroju określa się mianem fonoforezy lub ultrafonoforezy

Laseroterapia

Laseroterapia w fizjoterapii to wykorzystanie promieniowania laserowego o niskiej mocy. Jest to jedna z metod fizykoterapii polegająca na naświetlaniach powierzchni ciała. Laser dzięki biostymulacji energią promieniowania laserowego, pobudza komórki do szybszej regeneracji. Zabieg wpływa na szybsze gojenie, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Elektroterapia

Elektroterapia stosowana jest w terapii objawów różnych schorzeń, na przykład chorób neurologicznych lub układu ruchu. W tym celu elektroterapia wykorzystuje prądy lecznicze – prąd stały średniej częstotliwości, prądy modulowane oraz prądy impulsowe o niskiej i średniej częstotliwości. Głównym zadaniem elektroterapii jest zmniejszenie bólu oraz poprawa ukrwienia rehabilitowanych tkanek lub narządów.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.