Zabiegi
fizykoterapeutyczne
Fizykoterapia jest jedną z metod fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi czynnikami fizykalnymi – zarówno naturalnymi, jak i wytworzonymi sztucznie, dzięki którym w tkankach zostaje pobudzony proces biologiczny. W fizykoterapii wykorzystuje się: prąd, pole magnetyczne, ultradźwięki, bodźce termiczne (ciepło, zimno), światło (laser, sollux) oraz wodę. Fizykoterapia może być stosowana jako leczenie uzupełniające lub jako podstawowa forma leczenia.
Głęboka oscylacja
Hydroterapia
Magnetoterapia
Światłolecznictwo
Światłolecznictwo jest działem fizykoterapii, w którym stosuje się promieniowanie podczerwone, oraz nadfioletowe w celach leczniczych i profilaktycznych. Naświetlanie IR jest to zabieg polegający na naświetlaniu promieniowaniem podczerwonym, dzięki czemu uzyskuje się rozgrzanie tkanek i przygotowanie do kolejnych zabiegów. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu lampy SOLUX. Bioptron jest to zabieg polegający na naświetlaniu światłem spolaryzowanym, które działa biostymulująco na organizm, poprawia samopoczucie oraz stymuluje procesy regeneracji.
Krioterapia miejscowa
Krioterapia to leczenie, które wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na działanie bardzo niskich temperatur. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu całego ciała. W pierwszym etapie dochodzi do nagłego zwężenia naczyń krwionośnych, w efekcie czego dochodzi do chwilowego spowolnienia przepływu krwi. Następnie naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu – w ten sposób organizm zaczyna się bronić.