Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Aktywna terapia okolic dna miednicy

Home  /  INDIBA  /  Aktywna terapia okolic dna miednicy

Aktywna terapia okolic dna miednicy

W obecnych czasach, przynajmniej co trzecia kobieta boryka się z problemem nietrzymania moczu, obniżenia i rozluźnienia ścian pochwy, a prawie połowa porodów kończy się cesarskim cięciem, po których często pozostaje dysfunkcyjna blizna.

Indiba to zabieg znany z zastosowania w fizjoterapii czy kosmetologii. Jako jedyna na świecie technologia wykorzystuje opatentowany System Proionic. Działa już na poziomie komórkowym, wspomagając przy tym komórki do ich prawidłowej funkcji oraz pobudza tworzenie kolagenu i elastyny. Dzięki tym procesom następuje znaczne przyspieszenie regeneracji, gojenia czy wymiany starych już komórek na nowe.
Jest to zabieg, który świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie fizjoterapii uroginekologicznej. Głowice zewnętrze wykorzystywane są w okolicach blizn – na brzuchu oraz tych na kroczu np. po nacięciu czy pęknięciu podczas porodu. Uelastyczniają je, niwelują dolegliwości bólowe czy dyskomfort, który może pojawiać się podczas ruchu lub w zależności od zmian w cyklu menstruacyjnym.
Przy pomocy Indiby jesteśmy również w stanie wykonać zabiegi z użyciem głowic dopochwowych, działając bezpośrednio na ściany pochwy unosząc je, zwiększając ich napięcie oraz ukrwienie, wspomagający tym samym regenerację tkanek. Zabiegi z wykorzystaniem aparatury Indiba są zabiegami nieinwazyjnym, praktycznie bezbolesnym, a efekty są widoczne i odczuwalne już po pierwszym zabiegu.
Standardowa terapia uroginekologiczna, oparta wyłącznie na ćwiczeniach i elektrostymulacji mięśni dna miednicy, może trwać wiele tygodni, natomiast terapia z wykorzystaniem innowacyjnej technologii INDIBA Activ w znacznym stopniu skraca powrót do sprawności. Już po pierwszym zabiegu pacjenci odczuwają efekty, wynikające z działania przyspieszającego regenerację tkanek w bezpieczny i bezbolesny sposób.

Wskazaniem do zabiegu jest:

wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM),

blizna po cięciu cesarskim,

rozejście mięśni prostych brzucha,

bóle w okolicy miednicy (krocza, podbrzusza, spojenia łonowego),

bolesne współżycie,

bolesne miesiączki,

blizna po epizjotomii (nacięciu krocza),

obniżenie narządów miednicy.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.