Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Dla dzieci

Home  /  Konsultacje specjalistyczne  /  Dla dzieci

Wizyta u
lekarzy specjalistów

W centrum medycznym Anmed posiadamy specjalistyczną kadrę lekarską dla dzieci z sześciu obszarów specjalizacji uzupełnione o usługi dodatkowe takie jak diagnostyka ultrasonograficzna, badania laboratoryjne czy transport medyczny.

Laryngolog

Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów głowy i szyi, wykonując przy tym niezbędne zabiegi. Jego pomoc okaże się niezastąpiona również wtedy, gdy pojawią się zdrowotne problemy ze zamysłami smaku, węchu, słuchu i równowagi. Zajmuje się również wadami rozwojowymi, do których należą zarówno rozszczepy wargi lub podniebienia, jak i nietypowe wady i deformacje twarzoczaszki. Leczy on również niedosłuch, zapalenia ucha.

Ortopeda

Lekarz ortopeda dziecięcy to specjalista, który diagnozuje i leczy choroby układu ruchu, a także wady wrodzone u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Ortopedia, w tym także dziecięca, zajmuje się diagnozowaniem chorób układu ruchu, ich leczeniem, a także profilaktyką. Pole działań ortopedy to nie tylko cały układ szkieletowy człowieka, ale także układ więzadłowo-stawowy, mięśniowy i powiązany z nimi układ krwionośny lub nerwowy.

Radiolog

Radiolog dziecięcy jest lekarzem zajmującym się diagnostyką obrazową. Radiologia pediatryczna jest dziedziną radiologii ogólnej skierowaną na diagnostykę pacjentów w wieku 0-18 lat. Cztery podstawowe metody obrazowania to rentgenodiagnostyka, ultrasonografia, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. W naszej placówce radiolog dziecięcy wykonuje badania ultrasonograficzne.

Neurolog

Neurolog dziecięcy zajmuje się diagnozą oraz leczeniem schorzeń układu nerwowego u dzieci. Mowa tu o schorzeniach w obrębie ośrodkowego układu nerwowego i obwodowego układu nerwowego, chorób mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów u dzieci i młodzieży.

Lekarz rehabilitacji

Celem lekarza rehabilitacji medycznej jest możliwie wczesne wykrycie sygnałów informujących o możliwych zaburzeniach rozwoju w przyszłości dziecka oraz odpowiednio wczesne wdrożenie terapii.

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta dziecięcy zajmuje się wspieraniem rozwoju ruchowego dzieci na wszystkich etapach rozwoju. Sprawdza, czy ten rozwój jest zaburzony i w jakim zakresie, a następnie proponuje odpowiedni rodzaj interwencji.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.