Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Ortopedyczna dla dorosłych i dzieci

Home  /  Diagnostyka  /  Ortopedyczna dla dorosłych i dzieci

USG
ortopedyczne

Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu (ortopedyczne) jest specjalistycznym, bezpiecznym i bezinwazyjnym badaniem diagnostycznym chorób i nieprawidłowości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Metoda obrazuje tkanki miękkie, czyli stawowe, więzadłowe i mięśniowe struktury układu i pozwala lekarzowi na określenie ewentualnych zmian patologicznych (guzków lub zbiorników płynu), obejrzenie powierzchni stawowych i wolnych ciał w jamach stawowych, a także ocenę stanu sąsiadujących węzłów chłonnych. Dzięki badaniu możliwe jest określenie przez diagnostę charakteru zmian, zarówno w ostrych stanach pourazowych czy zapalnych, jak i przewlekłych schorzeniach oraz zwyrodnieniach.

USG nagdarstka

Ból nadgarstka może pojawić się nagle lub mieć charakter przewlekły. Często powodowany jest nagłym urazem, w wyniku którego dochodzi do skręcenia lub złamania kości nadgarstka.

USG stawu kolanowego

Badanie to powinno stanowić pierwszy element diagnostyki w przypadku urazów kolan i przewlekłych stanów bólowych. W prosty sposób pozwoli określić stan stawu kolanowego, jego struktur wewnętrznych i określić przyczyny stanu zapalnego.

USG stawu łokciowego

Do wykonania badania ultrasonograficznego łokcia pacjentów skłania najczęściej ból w okolicy stawu, który fachowo nazywany jest łokciem tenisisty lub golfisty. To choroby zawodowe wszystkich osób pracujących dłońmi przez długi czas w jednej pozycji.

USG stawu barkowego

Bolący bark przy podnoszeniu ręki zawsze jest niepokojącym objawem, którego nie należy bagatelizować. Ból w stawie barkowym przy podnoszeniu ręki powinien skłonić pacjenta do wizyty u specjalisty. Ortopeda wykona USG stawu, sprawdzi stawy barkowe. W trakcie USG stawu ramiennego diagnosta oceni ścięgna, więzadła i mięśnie w obrębie stawu, jak również obrzęk okołościęgnisty, obrąbek stawowy oraz elementy chrzęstno-kostne.

USG stawu biodrowego

W trakcie badania usg stawu biodrowego ocenia się wysięk, obrzęk błony maziowej w stawie, zarysy kostne głowy i szyi kości udowej, obrąbek chrzęstny panewki, przyczepy i ścięgna mięśni. USG stawu biodrowego jest badaniem pomocniczym do badania RTG.

USG stawu skokowego

Wskazaniem do usg stawu skokowego mogą być zmiany zwyrodnieniowe, przeciążeniowe oraz zapalne. Przyczyną wykonywania badania jest ból w okolicy stawu skokowego lub zmiany pourazowe. W trakcie badania ocenia się kaletki kostki przyśrodkowej i bocznej, więzadła stawu skokowego, zarysy kostne stawu, jamy stawu, gangliony.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.