Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Dla dorosłych

Home  /  Konsultacje specjalistyczne  /  Dla dorosłych

Wizyta u
lekarzy specjalistów

W centrum medycznym Anmed posiadamy rozbudowaną i specjalistyczną kadrę lekarską z dziesięciu obszarów specjalizacji uzupełnione o usługi dodatkowe takie jak diagnostyka ultrasonograficzna, badania laboratoryjne oraz transport medyczny.

Kardiolog

Specjalista zajmujący się schorzeniami układu krążenia, czyli wszystkimi tymi chorobami, które dotyczą mięśnia sercowego oraz naczyń krwionośnych. Kardiolog leczy pacjentów cierpiących między innymi na takie schorzenia jak: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, wrodzone i nabyte wady serca, choroby osierdzia, udary mózgu oraz schorzenia zakrzepowo-zatorowe.

Neurolog

Lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, różnicowaniem oraz leczeniem chorób związanych z układem nerwowym – ze szczególnym uwzględnieniem mózgu i nerwów. Ponadto specjalista z zakresu neurologii posiada uprawnienia do wydawania zaświadczeń, orzeczeń i opinii na potrzeby dalszego leczenia. W razie konieczności kieruje również na konsultacje .

Laryngolog

Jest specjalistą, który zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem schorzeń chorób głowy i szyi, a w szczególności zatok, nosa, uszu, gardła i krtani, a także ślinianek i węzłów chłonnych. Laryngolog przeprowadza także zabiegi chirurgiczne w obrębie głowy i szyi oraz usuwa ciała stałe z uszu, nosa. Dr n.med. Katarzyna Szkutnik przyjmuje  zarówno dorosłych jak i dzieci od 3 roku życia.

Endokrynolog

Endokrynolog to lekarz zajmujący się zaburzeniami funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Do gruczołów tych zaliczamy: tarczycę, przytarczyce, jajniki, jądra, podwzgórze, przysadkę, nadnercza, trzustkę. Zaburzenia w funkcjonowaniu tych narządów określane są często jako zaburzenia hormonalne, ponieważ powodują nadmiar bądź niedomiar konkretnego hormonu.

Dermatolog

Dermatolog zajmuje się leczeniem, diagnozowaniem i profilaktyką chorób skóry, włosów i paznokci. Na wizytę do poradni dermatologicznej powinny zgłosić się osoby, które zaobserwowały u siebie zmiany skórne, przebarwienia lub znamiona.

Radiolog

Radiolog to lekarz odpowiedzialny za wykonywanie badań obrazujących ciało człowieka. Radiolog wykonuje badania przy pomocy ultradźwięków, pola magnetycznego oraz promieniowania rentgenowskiego. Specjalista w dziedzinie radiologii sporządza również opis wykonanego zdjęcia i na jego podstawie stawia diagnozę.

Ortopeda

Ortopeda jest lekarzem, którego specjalnością są choroby oraz urazy układu ruchu. Przyjmuje pacjentów z podejrzeniami urazów kręgosłupa, kończyn, stawów. Zajmuje się diagnozowaniem, różnicowaniem oraz leczeniem wad aparatu ruchu – wrodzonych oraz nabytych. Ponadto specjalista z zakresu ortopedii zajmuje się urazami kości i stawów, np. skręcenia, złamania, zwichnięcia, stłuczenia czy inne dotyczące układu ruchu.

Lekarz rehabilitacji

Lekarz rehabilitacji medycznej to specjalista, którego celem pracy jest przywrócenie sprawności fizycznej pacjenta. Często działa przy współpracy z lekarzami innych specjalności oraz fizjoterapeutami. Lekarz rehabilitacji medycznej jest specjalistą, do którego należy się zgłosić w razie występowania dolegliwości oraz zmian patologicznych uniemożliwiających lub w znacznym stopniu utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Fizjoterapeuta

Nasi fizjoterapeuci prowadzą terapię w oparciu o najnowsze badania naukowe i stale poszerzają swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Koncentrują się na schorzeniach i dolegliwościach pacjentów, a także na złych nawykach ruchowych, które powodują u pacjenta dyskomfort. Pierwsza konsultacja związana jest z przeprowadzeniem wywiadu, badaniem manualnym i dobraniem odpowiednich zabiegów.

Pulmonolog

Lekarz pulmonolog zajmuje się układem oddechowym. Do jego zadań należy nie tylko leczenie, lecz także diagnostyka i profilaktyka schorzeń narządów wchodzących w skład układu oddechowego. Do lekarza pulmonologa należy się zgłosić, kiedy pojawiają się niepokojące objawy ze strony układu oddechowego. Należą do nich na przykład uczucie duszności czy ucisku w klatce piersiowej, a także spłycenie lub świszczenie oddechu.

Psycholog

Zapraszamy na konsultacje i porady rodziców oraz młodzież. Tematyka, z którą chętnie pomożemy się zmierzyć to: trudności emocjonalne, lęki, depresje, trudności w komunikacji, problemy wychowawcze, trudy wieku adolescencji.

Dietetyk

Dietetyk to specjalista, który zajmuje się wpływem żywności i żywienia na zdrowie człowieka. Dietetyk m.in. uczy zasad zdrowego odżywiania oraz opracowuje zalecenia żywieniowe dla osób zdrowych i z różnymi chorobami – także z nadwagą i otyłością

Lekarz chorób wewnętrznych

Internista to lekarz pierwszego kontaktu i lekarz chorób wewnętrznych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to specjalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych. Często jest pierwszym lekarzem, z którym mają kontakt pacjenci w przypadku jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych.

Chirurg ogólny

Chirurg ogólny to lekarz, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem różnych schorzeń tkanek miękkich tj. tkanki podskórnej i skóry, narządów wewnętrznych układu trawiennego, brzucha, pęcherza moczowego, klatki piersiowej, szyi oraz mięśni. Chirurg zajmuje się również: gojeniem ran, zakażeń, wrastającymi paznokciami, przepuklinami, postępowaniem przed – i pooperacyjnym.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.

Nowa lokalizacja

Od 27 stycznia 2023 r. zapraszamy do naszej nowej lokalizacji przy ul. Piłsudskiego 3A w Pabianicach.
Zmieniamy się dla Państwa!
Nowa lokalizacja
Nowa lokalizacja
Nowa lokalizacja
Nowa lokalizacja
Nowa lokalizacja
Nowa lokalizacja