Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Dla dorosłych

Home  /  Konsultacje specjalistyczne  /  Dla dorosłych

Wizyta u
lekarzy specjalistów

W centrum medycznym Anmed posiadamy rozbudowaną i specjalistyczną kadrę lekarską z dziesięciu obszarów specjalizacji uzupełnione o usługi dodatkowe takie jak diagnostyka ultrasonograficzna, badania laboratoryjne oraz transport medyczny.

Chirurg ogólny

Chirurg ogólny to lekarz, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem różnych schorzeń tkanek miękkich tj. tkanki podskórnej i skóry, narządów wewnętrznych układu trawiennego, brzucha, pęcherza moczowego, klatki piersiowej, szyi oraz mięśni. Chirurg zajmuje się również: gojeniem ran, zakażeń, wrastającymi paznokciami, przepuklinami, postępowaniem przed – i pooperacyjnym.

Chirurg onkolog

Chirurg onkolog jest jednym z kluczowych specjalistów, którzy zajmują się pacjentem chorym onkologicznie. To lekarz, który posiada zarówno umiejętności chirurgiczne jak i szeroką wiedzę obejmującą wszystkie aspekty leczenia onkologicznego – profilaktykę, diagnostykę, leczenia oraz rehabilitację.

Dermatolog

Dermatolog zajmuje się leczeniem, diagnozowaniem i profilaktyką chorób skóry, włosów i paznokci. Na wizytę do poradni dermatologicznej powinny zgłosić się osoby, które zaobserwowały u siebie zmiany skórne, przebarwienia lub znamiona.

Diabetolog

Diabetolog, jako lekarz specjalista od cukrzycy zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem tego schorzenia, jak również innych chorób metabolicznych związanych z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Diabetolog rozpoznaje typ cukrzycy lub zaburzenia metabolicznego, a w przypadku wystąpienia powikłań kieruje chorego do odpowiedniego specjalisty, np. neurologa, kardiologa, okulisty.

Dietetyk

Dietetyk to specjalista, który zajmuje się wpływem żywności i żywienia na zdrowie człowieka. Dietetyk m.in. uczy zasad zdrowego odżywiania oraz opracowuje zalecenia żywieniowe dla osób zdrowych i z różnymi chorobami – także z nadwagą i otyłością

Ginekolog

Ginekolog to lekarz zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób żeńskiego układu rozrodczego. Opiekuje się pacjentkami w każdym wieku – przeprowadza regularne badania kontrolne, pomaga w doborze metod antykoncepcji, diagnozuje przyczyny zaburzeń miesiączkowania oraz niepłodności, rozpoznaje i leczy choroby nowotworowe żeńskiego układu rozrodczego. Dba również o prawidłowy przebieg ciąży, porodu i połogu.

Kardiolog

Specjalista zajmujący się schorzeniami układu krążenia, czyli wszystkimi tymi chorobami, które dotyczą mięśnia sercowego oraz naczyń krwionośnych. Kardiolog leczy pacjentów cierpiących między innymi na takie schorzenia jak: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, wrodzone i nabyte wady serca, choroby osierdzia, udary mózgu oraz schorzenia zakrzepowo-zatorowe.

Laryngolog

Jest specjalistą, który zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem schorzeń chorób głowy i szyi, a w szczególności zatok, nosa, uszu, gardła i krtani, a także ślinianek i węzłów chłonnych. Laryngolog przeprowadza także zabiegi chirurgiczne w obrębie głowy i szyi oraz usuwa ciała stałe z uszu, nosa. Dr n.med. Katarzyna Szkutnik przyjmuje  zarówno dorosłych jak i dzieci od 3 roku życia.

Lekarz chorób wewnętrznych

Internista to lekarz pierwszego kontaktu i lekarz chorób wewnętrznych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to specjalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych. Często jest pierwszym lekarzem, z którym mają kontakt pacjenci w przypadku jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych.

Lekarz rehabilitacji

Lekarz rehabilitacji medycznej to specjalista, którego celem pracy jest przywrócenie sprawności fizycznej pacjenta. Często działa przy współpracy z lekarzami innych specjalności oraz fizjoterapeutami. Lekarz rehabilitacji medycznej jest specjalistą, do którego należy się zgłosić w razie występowania dolegliwości oraz zmian patologicznych uniemożliwiających lub w znacznym stopniu utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Neurolog

Lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, różnicowaniem oraz leczeniem chorób związanych z układem nerwowym – ze szczególnym uwzględnieniem mózgu i nerwów. Ponadto specjalista z zakresu neurologii posiada uprawnienia do wydawania zaświadczeń, orzeczeń i opinii na potrzeby dalszego leczenia. W razie konieczności kieruje również na konsultacje .

Ortopeda

Ortopeda jest lekarzem, którego specjalnością są choroby oraz urazy układu ruchu. Przyjmuje pacjentów z podejrzeniami urazów kręgosłupa, kończyn, stawów. Zajmuje się diagnozowaniem, różnicowaniem oraz leczeniem wad aparatu ruchu – wrodzonych oraz nabytych. Ponadto specjalista z zakresu ortopedii zajmuje się urazami kości i stawów, np. skręcenia, złamania, zwichnięcia, stłuczenia czy inne dotyczące układu ruchu.

Pulmonolog

Lekarz pulmonolog zajmuje się układem oddechowym. Do jego zadań należy nie tylko leczenie, lecz także diagnostyka i profilaktyka schorzeń narządów wchodzących w skład układu oddechowego. Do lekarza pulmonologa należy się zgłosić, kiedy pojawiają się niepokojące objawy ze strony układu oddechowego. Należą do nich na przykład uczucie duszności czy ucisku w klatce piersiowej, a także spłycenie lub świszczenie oddechu.

Radiolog

Radiolog to lekarz odpowiedzialny za wykonywanie badań obrazujących ciało człowieka. Radiolog wykonuje badania przy pomocy ultradźwięków, pola magnetycznego oraz promieniowania rentgenowskiego. Specjalista w dziedzinie radiologii sporządza również opis wykonanego zdjęcia i na jego podstawie stawia diagnozę.

Reumatolog

Reumatolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób kości i stawów oraz ogólnoustrojowych stanów zapalnych tkanki łącznej. Objawami chorób reumatycznych najczęściej są: ograniczenie ruchomości, sztywność, obrzęk i ból stawów.

Urolog

Urolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz chorób układu moczowego u kobiet. Najczęściej zajmuje się wrodzonymi i nabytymi chorobami nerek, nadnerczy, pęcherza moczowego, moczowodów, prącia, jąder i prostaty.

Fizjoterapeuta

Nasi fizjoterapeuci prowadzą terapię w oparciu o najnowsze badania naukowe i stale poszerzają swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Koncentrują się na schorzeniach i dolegliwościach pacjentów, a także na złych nawykach ruchowych, które powodują u pacjenta dyskomfort. Pierwsza konsultacja związana jest z przeprowadzeniem wywiadu, badaniem manualnym i dobraniem odpowiednich zabiegów.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.