Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Masaż relaksacyjny

Home  /  Masaże  /  Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Jest to zabieg naturalny polegający na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą rąk terapeuty. Oddziałuje on na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięzi, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny i limfatyczny, a także na ośrodkowy układ nerwowy i układ hormonalny, czyli na umysł i emocje człowieka.

Masaż relaksacyjny jest szczególnie wskazany dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu, zapracowanych, będących pod wpływem nieustającego silnego stresu, chronicznie zmęczonych i dla tych, którzy sami nie potrafią się uspokoić oraz dla tych, którzy mimo długotrwałej relaksacji nie czują regeneracji sił. Badania wykazują, że daje też pozytywne efekty u osób znerwicowanych i z zaburzeniami snu oraz z depresją, ponieważ harmonizuje pracę mózgu i układu nerwowego oraz poprawia samopoczucie poprzez pobudzenie wydzielania hormonu szczęścia (endorfin). Polecany osobom z zakwaszonym organizmem i prowadzącym aktywny tryb życia ale również ludziom rzadko uprawiającym aktywność fizyczną, gdyż rozluźnia napięcia mięśniowo-powięziowe powstałe z bezruchu lub długotrwałej nieprawidłowej postawy ciała. Masaż relaksacyjny jest dobry także dla osób zdrowych ale potrzebujących spokoju, którzy chcą się wyciszyć i zregenerować w przyjemnej atmosferze, aby zachować równowagę psychofizyczną.
Masaż relaksacyjny składa się z serii chwytów takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski i roztrząsanie. Zakończony jest zawsze długim podłużnym głaskaniem, które ma działanie uspakajające i wyciszające. Dla masażu relaksacyjnego charakterystyczne są płynne, powolne techniki wykonywane symetryczne i głęboko.
Do korzystnych efektów masażu relaksacyjnego zalicza się:

normalizacja napięcia przeciążonych lub chronicznie napiętych mięśni,

szybsza regeneracja zmęczonych mięśni,

usunięcie nadwrażliwości czuciowej i bólu spowodowanego stresem (trigger points),

zmniejszenie lub całkowite usunięcie bólu wywołanego dysproporcją w napięciu grup mięśniowych,

usunięcie bólu w obrębie głowy i karku spowodowanego nadmiernym napięciem mięśni przykręgosłupowych,

poprawa naturalnych procesów oczyszczających komórek z toksyn,

rozluźnienie i zwiększenie elastyczności aparatu więzadłowego,

przyspieszenie metabolizmu komórkowego,

poprawa samopoczucia przez zwiększenie wydzielania endorfin,

poprawa wyglądu skóry i ułatwienie skórze oddychania poprzez usuwanie złuszczonego naskórka i wydzieliny gruczołów oraz przyspieszenie przepływu krwi i limfy,

zmniejszenie lub likwidacja obrzęków oraz zapobieganie ich powstaniu,

rozgrzanie masowanego obszaru ciała,

łatwiejsze rozprowadzenie substancji odżywczych po organizmie,

przyspieszenie regeneracji mięśni i stawów po intensywnym treningu (ułatwia usuwanie kwasu mlekowego).

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.