Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Fizjoterapia stomatologiczna

Home  /  Dla dorosłych  /  Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna skupia się na redukcji dolegliwości bólowych w obszarze czaszkowo-szyjno-żuchwowym, co może obejmować ból stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni czy innych struktur związanych z układem stomatognatycznym. Stanowi ważne uzupełnienie tradycyjnego leczenia stomatologicznego, wspierając pacjentów w procesie rekonwalescencji i poprawie funkcji układu stomatognatycznego. Fizjoterapia stomatologiczna może być skuteczną formą terapii w niwelowaniu skutków przewlekłych chorób czy urazów, zwłaszcza w obszarze stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni żucia, również w napięciowych bólach głowy. Fizjoterapia wykorzystuje różnorodne techniki, takie jak masaże, kinezyterapia (ćwiczenia terapeutyczne), autoterapia i kinezjotaping, aby poprawić funkcję stawów, zmniejszyć napięcie mięśniowe i wspomóc proces zdrowienia. Rehabilitacja stomatologiczna uwzględnia indywidualne potrzeby pacjenta, obejmując nie tylko obszar szczęki i żuchwy, ale także uwzględniając struktury czaszki, kręgosłupa czy barki, w zależności od konkretnych przypadków i wymagań pacjenta.

Fizjoterapia stomatologiczna zajmuje się szeroką gamą problemów związanych z narządem żucia. Pomagamy osobom z bólami twarzy, stawów skroniowo-żuchwowych, głowy czy bruksizmem. Wspomagamy oraz stanowimy uzupełnienie leczenia stomatologicznego, które umożliwia pozbycie się różnego rodzaju dolegliwości związanych z nieprawidłową pracą stawów skroniowo-żuchwowych.

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszej fizjoterapeutki:

Fizjoterapeutka stomatologiczna

Natalia Osmulska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w fizjoterapii stomatologicznej.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.