Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Radiologiczna dla dorosłych

Home  /  Diagnostyka  /  Radiologiczna dla dorosłych

Badania
ultrasonograficzne

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest najbardziej popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania wnętrza ciała. Badanie jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, dlatego może być powtarzane w krótkich odstępach czasowych. Zapraszamy na badania USG do naszej pracowni.

USG jamy brzusznej

Badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy, aorty czy pęcherza moczowego. Ponadto pozwala na stałe monitorowanie przebiegu leczenia chorób nowotworowych tych narządów. Pomaga także w wykryciu przerzutów choroby.

USG jąder

USG jąder obejmuje przede wszystkim ocenę jąder, najądrzy i moszny. Znajdują się one w worku mosznowym. USG urologiczne umożliwia lekarzowi zbadanie powrózka nasiennego z nasieniowodami, a także nerwów i naczyń zaopatrujących jądra.

USG piersi

Ultrasonografia piersi pozwala na zobrazowanie wszelkich zmian zachodzących w tkance gruczołowej piersi. Z uwagi na budowę, badanie USG piersi polecane jest szczególnie młodym paniom. Badanie USG piersi powinny wykonywać już kobiety w wieku 18-20 lat, do około 50. roku życia.

USG układu moczowego

USG układu moczowego jest rozszerzeniem badania USG jamy brzusznej o ocenę układu moczowego, ze zwróceniem uwagi także na pęcherz moczowy, tj. ocenę jego ścian. Badanie pozwala ocenić ilość moczu zalegającego w pęcherzu.

USG Doppler tętnic szyjnych    i kręgowych

Badanie Dopplera jest metodą ultrasonograficzną wykorzystującą tzw. zjawisko Dopplera do oceny przepływu krwi w żyłach i tętnicach. Badanie polega na obserwowaniu długości fali ultradźwiękowej odbijającej się od naczyń krwionośnych. Dzięki zmianom w charakterze i szybkości przepływu krwi w naczyniach możemy ocenić stopień zwężenia naczynia i zlokalizować miejsce zwężenia.

USG tarczycy

Ultrasonografia tarczycy jest podstawowym narzędziem służącym diagnostyce i profilaktyce chorób tego gruczołu. Pozwala na precyzyjne zlokalizowanie ognisk zapalnych na tarczycy wraz z oceną ich umiejscowienia, unaczynienia, wielkości i echostruktury. Umożliwia również sprawdzenie, wraz z oceną węzłów chłonnych zlokalizowanych przy tarczycy.

USG węzłów chłonnych

USG obwodowych węzłów chłonnych jest podstawowym badaniem, które umożliwia lekarzowi ocenę węzłów chłonnych, ich wielkość i strukturę miąższu. Badanie węzłów chłonnych to także bezpieczna i bezbolesna metoda diagnostyczna pozwalająca na wykrycie i określenie zmian w ich obrębie.

USG tkanek miękkich

Na podstawie badania USG tkanek miękkich można wykryć szereg różnych zmian patologicznych, w tym krwiaków, torbieli, ropni, guzów łagodnych i złośliwych, nacieków zapalnych. Zalecane jest w diagnostyce stawów, stanu ścięgien, mięśni, więzadeł, powięzi, kaletek maziowych, a także w celu określenia charakteru zgrubienia czy innej zmiany.

USG ślinianek

Wskazaniem do przeprowadzenie tego badania jest ból w okolicy ślinianki, powiększenie tej okolicy, wyczuwalny guz. USG ślinianek ocenia wielkości i morfologię ślinianek przyusznych i podżuchwowych. Pozwala wykryć guzy ślinianek, poszerzenie przewodów ślinowych, ocenić kamicę w obrębie przewodów ślinowych. Ocenia także morfologię węzłów chłonnych na szyi.

USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych

USG Doppler kończyn dolnych służy do oceny przepływu krwi w tętnicach lub żyłach. Pozwala wykryć poważne zaburzenia w obrębie naczyń, które determinują prawidłowe ukrwienie nóg. Jest podstawą do podjęcia decyzji dotyczącej leczenia schorzeń naczyń nóg.

USG Doppler żył i tętnic kończyn górnych

USG Doppler kończyn górnych jest badaniem diagnostycznym, które pozwala na określenie przebiegu naczyń żylnych oraz ocenę przepływu krwi w kończynach górnych. USG Doppler żył kończyn górnych jest badaniem nieinwazyjnym i niebolesnym.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.