Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

lek. Kinga Matusiak-Smura

Home  /  lek. Kinga Matusiak-Smura
lek. Kinga Matusiak-Smura
Specjalista neurolog
+ 48 885 112 777
Book appointment
We are here for you

Book appointment

W 2004r. ukończyła z wyróżnieniem wydział lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi .Specjalizację z neurologii zdobyła w 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w największych ośrodkach medycznych w naszym regionie m.in. w Oddziale Klinicznym Propedeutyki Neurologicznej z Pododdziałem Udarowym WSS im. M. Kopernika w Łodzi, Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym WSS im. M. Skłodowskiej -Curie w Zgierzu . Obecnie pełni funkcję konsultanta neurologicznego w WSS im. d. N. Barlickiego w Łodzi oraz prowadzi praktykę ambulatoryjnie. .

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób z zakresu neurologii a w szczególności: - zawrotów głowy ( w tym leczeniem tzw. łagodnych położeniowych zawrotów głowy (BPPV) przy pomocy manewrów terapeutycznych Epleya, Semonta, umożliwiających uzyskanie poprawy lub ustąpienie objawów niejednokrotnie nawet po pierwszym zastosowaniu), - bólów głowy w tym migrenowych bólów głowy ( leczenie profilaktycznym migreny z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A), - bólów kręgosłupa, oraz zespołów korzeniowych takich jak rwa kulszowa, udowa, ramienna, - zespołu niespokojnych nóg, - chorób układu pozapiramidowego , w tym choroby Parkinsona, - chorób naczyniowych mózgu, w tym udar mózgu, przemijające niedokrwienie mózgu, - chorób nerwów obwodowych, w tym polineuropatii cukrzycowej, polineuropatii po chemioterapii, zespołu cieśni nadgarstka , zespołu kanału nerwu łokciowego, - chorób nerwowo-mięśniowych, w tym miastenii, - zaburzeń neurologicznych o charakterze psychosomatycznym (związanych z depresją, zespołami lękowymi, nerwicami, zaburzeniami snu), - diagnostyka i leczenie innych chorób neurologicznych, m.in.: padaczki, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera.

Specjalizacja Specjalista neurolog
Stopień naukowy lek. med.
Szkolenia Na bieżąco aktualizuje swoją wiedzą uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych.
Dni pracujące
Wizyta przebiegła pomyślne, lekarz miły, uśmiechnięty i konkretny. Spokojnie wszystko wytłumaczył i rozwiał wszelkie obawy 🙂 Jeżeli ktoś ma opory przed badaniem to szczerze zapewniam, że niepotrzebnie.
Bartosz M.
Miły i przyjemny lekarz, odpowiedział na wszystkie moje pytania związane z moim problemem. Diagnoza szybka, a kuracja jak najbardziej trafna która rozwiązała mój problem, serdecznie polecam.
Michał M.
Pełny profesjonalizm, odpowiednie podejście do pacjenta i jego problemu. Po kilku spotkaniach ból ustąpił. Serdecznie polecam !
Michal245