Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Radiologiczna dla dzieci

Home  /  Diagnostyka  /  Radiologiczna dla dzieci

Badania USG
dla dzieci

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest najbardziej popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania wnętrza ciała. Badanie jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, dlatego może być stosowane już u niemowląt. Zapraszamy na badania USG do naszej pracowni.

USG tarczycy dziecka

Najczęstszym wskazaniem do wykonania badania usg tarczycy jest nieprawidłowy poziom badania laboratoryjnego TSH lub powiększenie obwodu szyi, wyczuwalne zmiany w obrębie tarczycy. W trakcie badania USG tarczycy oceniamy wielkość tarczycy, budowę, strukturę , symetrię oraz obecność zmian ogniskowych.

USG węzłów chłonnych dziecka

USG węzłów chłonnych stanowi podstawowe badanie diagnostyczne, które umożliwia szybką i dokładną ocenę wielkości, kształtu, morfologii i unaczynienia węzłów chłonnych. W badaniu USG możliwe jest wstępne określenie przyczyny powiększenia węzłów chłonnych oraz odróżnienie stanu fizjologicznego od patologicznego.

USG jąder dziecka

USG jąder umożliwia rozpoznanie najczęstszych wad rozwojowych oraz chorób jąder u dzieci. Badanie ultrasonograficzne obejmuje ocenę jąder i najądrzy oraz powrózka nasiennego. W przypadku nieprawidłowej lokalizacji jąder w jamie brzusznej USG pomaga ustalić mechaniczną przyczynę braku zstąpienia jąder do worka mosznowego. USG moszny pozwala ponadto na ustalenie przyczyny bólu jądra u starszych chłopców. Badanie ultrasonograficzne jest nieinwazyjne i pełni bezpieczne dla dziecka.

USG jamy brzusznej dziecka

Badanie USG brzucha dziecka posiada szerokie możliwości diagnostyczne – umożliwia wykrycie wielu nieprawidłowości w budowie narządów jamy brzusznej. Ponadto pozwala na wczesne zdiagnozowanie chorób układu pokarmowego czy moczowego w początkowym stadium, dzięki czemu możliwe jest szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia. USG jamy brzusznej cechuje łatwa dostępność, bezbolesność oraz brak szkodliwego oddziaływania na tkanki ciała.

USG tkanek miękkich dziecka

USG tkanek miękkich jest badaniem pozwalającym na dokładne zobrazowanie guzów i torbieli, a także na odróżnienie litych guzów od zbiorników płynów. Badanie ultrasonograficzne określa również wielkość zmian – krwiaków, guzów, ropni oraz zapalnych nacieków i jest wykonywane w celu zdiagnozowania choroby, ale także do oceny skuteczności zleconej terapii leczniczej.

USG układu moczowego dziecka

USG układu moczowego jest badaniem pozwalającym na zobrazowanie narządów, wchodzących w skład układu moczowego, a zatem nerek, pęcherza moczowego oraz moczowodów. Jest badaniem nieinwazyjnym i bezpiecznym.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.