Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

USG tkanek miękkich

Home  /  Radiologiczna dla dzieci  /  USG tkanek miękkich

USG tkanek miękkich dziecka

USG tkanek miękkich jest badaniem pozwalającym na dokładne zobrazowanie guzów i torbieli, a także na odróżnienie litych guzów od zbiorników płynów. Badanie ultrasonograficzne określa również wielkość zmian – krwiaków, guzów, ropni oraz zapalnych nacieków i jest wykonywane w celu zdiagnozowania choroby, ale także do oceny skuteczności zleconej terapii leczniczej. USG tkanek miękkich jest badaniem przydatnym również w diagnostyce ortopedycznej, ponieważ pozwala na precyzyjną analizę wiązadeł, mięśni i ścięgien oraz daje możliwość na szybkie i dokładne postawienie diagnozy ortopedycznej.

Wskazaniami do wykonania tego badania są m.in.:

urazy i obrzęk mięśni,

wyczuwalne powiększenie powierzchniowych węzłów chłonnych,

guzy tkanki podskórnej i skóry,

asymetria obwodu kończyny.

USG tkanek miękkich u dzieci jest badaniem bezbolesnym i bezinwazyjnym. Wykonuje się je zazwyczaj w pozycji leżącej. Do przeprowadzenia tego badanie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy tylko zabrać wcześniejsze wyniki badań dziecka, takie jak: USG, TK, i RM, a także karty informacyjne ze szpitala, jeżeli są takie w posiadaniu.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.