Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Reumatolog – Pabianice

Home  /  Dla dorosłych  /  Reumatolog – Pabianice

Specjalista Reumatolog

Reumatolog to lekarz medycyny specjalizujący się w leczeniu dolegliwości i schorzeń reumatycznych kości i stawów oraz chorób zapalnych tkanki łącznej.

Czym zajmuje się specjalista reumatolog?

Reumatolog zajmuje się różnego typu schorzeniami powiązanymi ze stanami zwyrodnieniowymi i zapalnymi tkanki łącznej, kości i stawów. Do jego zadań należy diagnozowanie i leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, gorączki reumatycznej i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Pomocy u reumatologa szukać powinni też pacjenci z przewlekłymi stanami zapalnymi tkanki łącznej i schorzeniami takimi jak toczeń rumieniowaty układowy, twardzina układowa, zapalenie skórno-mięśniowe, zapalenie wielomięśniowe i przewlekłe niezakrzepowe zapalenie naczyń. Reumatolog zajmuje się również leczeniem osteoporozy, sarkoidozy oraz fibromialgii.

Z jakim objawami udać się do reumatologa?

Do reumatologa należy się zgłosić wówczas, gdy pojawia się silny ból w okolicy stawów, ból ścięgien, kości lub mięśni, szczególnie jeśli dolegliwości bólowe są intensywne, trwają przez dłuższy czas i nawracają pomimo leczenia lekami przeciwzapalnymi. Do tego specjalisty warto się wybrać również wówczas, gdy oprócz bólu pojawia się gorączka lub stan podgorączkowy oraz obrzęk lub wysypka bądź zaczerwienienie skóry. Także dolegliwości ze strony jamy brzusznej niespowodowane kłopotami żołądkowymi powinny skłonić do wizyty u lekarza reumatologa. Inne objawy, z którymi należy zgłosić się do tego specjalisty to poranna sztywność i zaczerwienienie stawów, problemy z utrzymaniem przedmiotów w palcach, problemy ze schylaniem się i podnoszeniem przedmiotów, opuchlizna i zniekształcenie stawów.

Jakie metody leczenia stosuje reumatolog?

Terapia stosowana przez lekarza reumatologa jest indywidualnie dobierana do danego przypadku i choroby. Zazwyczaj jest to leczenie długotrwałe i polega na podawaniu leków przeciwzapalnych oraz fizjoterapii. Lekarz reumatolog wykonuje także punkcje, iniekcje, blokady, może też skierować pacjenta w razie konieczności na zabieg chirurgiczny. Po zakończeniu leczenia dobiera zaś właściwą dla danego pacjenta formę rehabilitacji.

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych reumatologów:

Sorry, no posts matched your criteria.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.