Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Chirurg naczyniowy – Pabianice

Home  /  Dla dorosłych  /  Chirurg naczyniowy – Pabianice

Specjalista chirurg naczyniowy

Chirurg naczyniowy to lekarz specjalizujący się w udrażnianiu naczyń krwionośnych, usuwaniu z nich zrostów, tętniaków i zmian miażdżycowych oraz wstawianiu protez naczyniowych. Chirurg naczyniowy zajmuje się również diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i schorzeń w obrębie układu limfatycznego (naczyń limfatycznych), także leczeniem operacyjnym.

Jakimi schorzeniami zajmuje się chirurg naczyniowy i kiedy zgłosić się do tego specjalisty?

Chirurg naczyniowy jest tym specjalistą, do którego należy udać się w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania następujących schorzeń:

miażdżyca, przede wszystkim zmiany miażdżycowe w naczyniach kończyn dolnych oraz miażdżyca tętnic szyjnych,

choroby zapalne układu krążenia,

zespół stopy cukrzycowej (niegojące się rany na stopach powstające na skutek źle leczonej cukrzycy),

zatory, przede wszystkim zator tętnicy płucnej,

choroby żył, ostre i przewlekłe, takie jak żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, niewydolność żył głębokich, żylaki nóg,

tętniaki, także pęknięte lub objęte stanem zapalnym; w tym tętniaki aorty piersiowej, tętniaki aorty brzusznej i tętniaki naczyń trzewnych,

przewlekłe owrzodzenia żylne,

choroby nowotworowe układu naczyniowego,

zakrzepowo-zrostowe zapalenie naczyń, czyli choroba Buergera.

Do tego specjalisty należy się zgłosić w przypadku żylaków i pajączków tworzących się na nogach, wówczas kiedy czujemy drętwienie kończyn bądź ich mrowienie, kiedy na skórze tworzą się sine przebarwienia świadczące i zmniejszonym przepływie krwi w danym miejscu lub o pękaniu czy zapaleniu żylaków, a także wówczas, gdy pojawia się ból zamostkowy i duszności mogące świadczyć o zatorze tętnicy płucnej.

Jakiego typu badania i zabiegi wykonuje chirurg naczyniowy?

Zazwyczaj podstawowym badaniem, które zleca chirurg naczyniowy, jest USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych, USG dopplerowskie kończyn górnych i dolnych lub badanie dopplerowskie tętnic trzewnych (zależnie od zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości). USG dopplerowskie pokazuje stan przepływu krwi w tętnicy, co pozwala określić jej drożność i sprawdzić, czy krew na przykład nie cofa się z powodu zatoru lub przewężenia powstałego na skutek zmian miażdżycowych. USG Dopplera zlecane przez chirurga naczyniowego daje obraz wydolności i przekroju badanych żył i tętnic i daje możliwość wczesnej reakcji na zmiany w ich obrębie zagrażające nieraz życiu pacjenta (na przykład grożące chorobą zatorowo-zakrzepową i zatorowością płucną). Chirurg naczyniowy może też dodatkowo zlecić tomografię komputerową żył i tętnic, arteriografię, angioskopię, flebografię oraz limfografię.

Zapraszamy do zapisów na konsultacje do naszych chirurgów naczyniowych:

Sorry, no posts matched your criteria.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.