Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Prądy diadynamiczne

Home  /  Elektroterapia  /  Prądy diadynamiczne

Prądy diadynamiczne

Prądy diadynamiczne potocznie nazwane DD to prądy z grupy małej częstotliwości (50 Hz) wykazujące silne działanie przeciwbólowe oraz przekrwienie. Poprzez odpowiednią modulację amplitudy jak i przerwy miedzy impulsami jednego prądu uzyskuje się sześć jego odmian (DF, MF, CP, LP, RS, MM), które stosowane w odpowiedniej sekwencji skutkują wyżej wymienionymi efektami leczniczymi. Szerokie zastosowanie prądów diadynamicznych obejmuje działanie przeciwbólowe, rozszerzające naczynia krwionośne poprawiając tym samym krążenie oraz w zależności od zastosowanego rodzaju prądu może podnosić, obniżać napięcie mięśniowe lub nawet być wykorzystany do wywołania ich skurczu.

Wskazaniem do zastosowania prądów diadynamicznych są:

choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa,

zespoły bólowe,

stany pourazowe i obrzęki,

migreny,

nerwobóle, neuralgia nerwu trójdzielnego, rwa kulszowa,

zaburzenia ukrwienia obwodowego,

choroba Reynauda,

dyskopatia,

mięśniobóle.

Terapia prądami diadynamicznymi przeciwwskazana jest u osób posiadających rozrusznik serca oraz metalowe elementy w ciele. Nie można z niej korzystać w trakcie infekcji oraz gorączki. Muszą z niej zrezygnować osoby ze stanami zapalnymi skóry, zaburzeniami czucia, gruźlicą oraz schorzeniami metabolicznymi. Warto pamiętać, iż prądów Bernarda nie stosuje się także w ciąży.

Masz pytania? Skontatuj się z naszą recepcją.