Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Rehabilitacja w medycynie pracy

Home  /  Dla dorosłych  /  Rehabilitacja w medycynie pracy

Rehabilitacja w medycynie pracy

Medycyna pracy jest właściwa do prowadzenia ambulatoryjnej rehabilitacji leczniczej uzasadnionej patologią zawodową, finansowana z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Ma na celu zwiększenia dostępności do świadczeń fizjoterapeutycznych osób aktywnych zawodowo, których dolegliwości są spowodowane i zaostrzają się na skutek czynności i narażeń zawodowych, w związku z wykonywaną pracą oraz skrócenie do minimum nieobecności w pracy i powrót do niej.

Pracodawca i pracownik nie ponoszą żadnych kosztów finansowych wynikających z udzielanych świadczeń. Zabiegi rehabilitacyjne są realizowane bez skierowania, pacjent udając się do lekarza orzecznika medycyny pracy powinien zabrać bieżącą dokumentację medyczną np. (wyniki RTG, MRI, CT, konsultacje od specjalisty). Po konsultacji z lekarzem orzecznikiem, pacjent udaje się do lekarze rehabilitanta, który przepisuje zabiegi na rehabilitację. Po konsultacji z lekarzem rehabilitantem i otrzymaniu skierowania, pacjent umawia się na zabiegi z fizjoterapeutą.
Przykładowe jednostki chorobowe mogące stanowić podstawę do skierowania na rehabilitację leczniczą uzasadnioną patologią zawodową:

zespoły bólowo-przeciążeniowe kręgosłupa oraz zespoły bólowe stawów obwodowych związane z wykonywaną pracą;

uszkodzenie łąkotki, mięśni i przyczepów ścięgnistych;

zapalenia ścięgien, pochewek i kaletek;

uszkodzenia nerwów obwodowych;

zespół cieśni w obrębie nadgarstka;

choroby układu oddechowego związane z wykonywaną pracą;

zespół przeciążeniowy podudzi – obrzęk limfatyczny.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.