Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Blog

laryngolog dziecięcy pabianice

Jak przygotować się do wizyty u laryngologa z dzieckiem? Wszystko, o czym powinniście pamiętać.

Każda wizyta u lekarza, niezależnie od jego specjalizacji, jest stresująca zarówno dla Ciebie, jak i -przede wszystkim – dla Twojego dziecka. Wcześniejsze przygotowanie do tego, co prawdopodobnie będzie działo się podczas takiego spotkania, pomoże zaoszczędzić wszystkim sporo nerwów. Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz ochronić siebie i Twoją pociechę przed „laryngologicznym stresem”.

 

Jak przygotować się do wizyty u laryngologa z dzieckiem?

Wizyta u lekarza takiego, jakim jest laryngolog dziecięcy, z pewnością będzie dla Twojego dziecka ogromnym przeżyciem, szczególnie wtedy, kiedy będzie to pierwsza taka konsultacja. Właśnie dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Zbierz całą dokumentację medyczną, która znajduje się w Twoim posiadaniu – szczególnie wszystkie wyniki wcześniejszych badań słuchu dziecka, które wydał laryngolog prywatnie lub na NFZ, jeśli takowe posiadasz. Koniecznie zadbaj o higienę dziecka! Dokładnie wyczyść nie tylko uszy dziecka (najlepiej specjalnym płynem dostępnym w aptece, a nie przy użyciu tradycyjnych patyczków do uszu), ale także zęby oraz nos. Zależy nam na komforcie psychicznym dziecka, dlatego wytłumacz mu dokładnie kilkukrotnie, jak dobry laryngolog będzie przeprowadzał badanie.

Bezpośrednio przed samą wizytą, stanowczo odradzamy podawanie dziecku owoców, które barwią, a także soków czy czekolady. Lekarz po badaniu ustali częstotliwość spotkań. Zależeć będzie ona od choroby, jej przebiegu, a także od rodzaju oraz liczby badań, jakie będzie musiał wykonać laryngolog dziecięcy. Pabianice, to miasto, które ma najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.  Oczywiście – czego bardzo życzymy – może okazać się, że wizyta u lekarza laryngologa będzie jednorazowa i dotyczyć będzie wyłącznie oczyszczania uszu z woskowiny!

 

Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Zacznij od znalezienia takiego gabinetu, który cię zadowoli – najłatwiejszy sposób to po prostu wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy „laryngolog” lub „laryngolog dziecięcy” + miasto, w którym masz zamiar odbyć swoją wizytę – laryngolog Łódź, laryngolog Pabianice, laryngolog Wrocław i tak dalej. Kiedy już znajdziesz odpowiedniego lekarza i zapiszesz się na konsultację, pozostaje jedynie czekać.

 

Jak wygląda taka wizyta?

Laryngolog podczas badania skupia się na okolicach szyi, nosa, węzłów chłonnych, uszu, ślinianek, jamy ustnej oraz gardła. Laryngolog to także ten lekarz, który zajmuje się usuwaniem migdałków podniebiennych oraz drobnymi zabiegami chirurgicznymi w nosie oraz na błonie bębenkowej uszu. Podstawowa wizyta u laryngologa dziecięcego nie różni się zbytnio od tej u pediatry. Zachęć dziecko możliwością otrzymania naklejki dla dzielnego pacjenta – to zawsze bardzo motywuje małego bohatera!

 

Kiedy do laryngologa?

Laryngolog dziecięcy z pewnością pomoże w sytuacji, kiedy dziecko ma wadę, która umiejscowiona jest w obrębie twarzoczaszki lub cierpi na głuchotę, niedosłuch lub jest po przeziębieniu czy też grypie i skarży się na częste bóle głowy. Sygnałem alarmowym są także problemy ze słuchem,  a nawet oddychaniem. Laryngolog dziecięcy przyda się również wtedy kiedy zauważysz wycieki z ucha, a u niemowląt głośny płacz i dotykanie piąstką okolic skroni oraz chrapanie. Jeżeli Twoje dziecko cierpi na bakteryjne zapalenie gardła, ma przerośnięte migdałki, zawroty głowy  lub utrzymującą się dłużej niż czternaście dni chrypkę, która nie mija nawet po leczeniu lekami od pediatry, jak najszybciej umów je do laryngologa. W takim przypadku po badaniu, dziecko zostanie skierowane dalej do foniatry, logopedy, bądź audiologa. 

Brak komentarzy
Zostaw komentarz