Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Blog

nasz laryngolog - co powinniśmy o nim wiedzieć

Jakie schorzenia leczy laryngolog?

Ci, którzy w dzieciństwie chorowali na zapalenie ucha z pewnością do dziś czują grozę na dźwięk słowa „laryngolog”. Obszar działania tego lekarza specjalisty sięga jednak daleko poza pomaganie w przypadku chorób uszu – laryngolog zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń zatok, nosa, uszu, gardła, krtani i węzłów chłonnych. Z jakimi objawami udać się do laryngologa i jak będzie mógł nam pomóc?

Czym zajmuje się laryngolog i laryngolog dziecięcy?

Laryngolog to specjalista zajmujący się dolegliwości związanymi z głową i szyją, a więc gardłem i krtanią, uszami, nosem oraz zatokami – praktycznie wszystkim poza wzrokiem. Nazwa laryngologia stosowana jest wymiennie z terminem otolaryngologia wywodzącym się od greckich słów otos (ucho) i laryngos (krtań). Laryngolog i laryngolog dziecięcy pomoże nam lub naszym dzieciom w przypadku wszelkich chorób dróg oddechowych, począwszy od przeziębień, przez stany zapalne aż po poważniejsze schorzenia. Laryngolog dziecięcy dodatkowo przyjdzie z pomocą, gdy z ucha lub nosa dziecka będzie trzeba usunąć ciało obce. Ponadto laryngolog nie zajmuje się jedynie leczeniem farmakologicznym – specjaliści wykonują też szereg operacji chirurgicznych, takich jak leczenie chirurgiczne zatok, języka lub gruczołów ślinowych lub chirurgia i rekonstrukcja szczęki.

Z jakimi objawami udać się do laryngologa?

Jeśli zauważysz u siebie któreś z poniższych objawów, mogą to być sygnały skłaniające do umówienia się na wizytę do laryngologa. Laryngolog w Pabianicach przyjmuje zarówno prywatnie, jak i z ramienia NFZ: kluczem do podjęcia decyzji będzie to, jak pilnie musisz odbyć wizytę u lekarza. Najczęstsze objawy, z jakimi pacjenci odwiedzają laryngologa to: chrypa, drapanie i poczucie suchości w gardle; trudności z przełykaniem pokarmu; utrata głosu; silne bóle, pieczenie i wycieki z ucha; nawracające infekcje górnych dróg oddechowych; silni i nieustępujący kaszel; zawroty i bóle głowy; zaburzenia równowagi; problemy z chrapaniem. Szczególnie należy zwracać uwagę na te objawy u dzieci. Laryngolog dziecięcy pomoże, gdy zauważymy u malucha objawy takie jak: problemy z utrzymaniem równowagi; płacz i wrażliwość na głośne dźwięki; bóle głowy po odbyciu przeziębienia lub grypy; oddychanie przez usta.

Jakie choroby diagnozuje laryngolog i laryngolog dziecięcy?

Samo kichanie lub nawracający kaszel najlepiej z początku skonsultować z lekarzem internistą, jednak zdiagnozowanie konkretnych schorzeń wymaga wizyty u laryngologa. Lekarz specjalista laryngolog i laryngolog dziecięcy pomogą między innymi z: wszelkimi stanami zapalnymi o etiologii wirusowej, bakteryjnej i grzybiczej, a więc z zapaleniem gardła, ucha wewnętrznego, zewnętrznego i środkowego, migdałków podniebiennych, migdałka gardłowego, zatok lub krtani; nieżytami gardła lub błony śluzowej nosa; skrzywieniem przegrody nosowej; zmianami nowotworowymi w jamie ustnej i w gardle; niedosłuchem; chorobą Meniere’a lub zespołem Sjögrena; anginą ropną; otosklerozą; bezdechem sennym. Laryngolog dziecięcy może też przeprowadzać proste zabiegi, takie jak: punkcja i iniekcja, usunięcie polipów lub ciała obcego, operacja na migdałkach podniebiennych.

Laryngolog Pabianice – jak umówić się na wizytę?

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, laryngolog w Pabianicach przyjmie zarówno w formie wizyty prywatnej, jak i w przychodni publicznej w ramach ubezpieczenia NFZ. Wizyta w ramach NFZ będzie wymagała wcześniejszego skierowania od lekarza rodzinnego. Posiadając właściwe skierowanie można umówić się na wizytę w poradni laryngologicznej. Umówienie wizyty prywatnie jest możliwe zarówno bezpośrednio w przychodni jak, telefonicznie i przez Internet – na stronie przychodni Anmed znaleźć można przycisk umożliwiający bezpośrednie połączenie z przychodnią lub w sekcji konsultacje specjalistyczne – laryngolog umówić się na wizytę w dogodnym terminie. 

Brak komentarzy
Zostaw komentarz