Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Blog

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna – sposób na walkę z chorobami dna miednicy?

Problemy z nietrzymaniem moczu oraz dysfunkcje dna miednicy potrafią być bardzo kłopotliwe i znacząco pogarszać jakość życia. Choroby związane z układem moczowo-płciowym często są tematem wstydliwym. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu, a jednym z nich jest właśnie fizjoterapia.

Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina fizjoterapii zajmująca się schorzeniami i dysfunkcjami okolic miednicy. Techniki tego rodzaju fizjoterapii mają poprawić funkcjonowanie mięśni dna miednicy poprzez ćwiczenia, pracę z oddechem oraz terapię manualną. Fizjoterapia uroginekologiczna poprawia świadomość własnego ciała oraz pomaga utrwalić prawidłowe wzorce ruchowe.

Dla kogo jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Ten rodzaj fizjoterapii jest stosowany zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Szczególnie zalecany jest dla osób mających problemy z nietrzymaniem moczu np. po porodzie. Wzmacnianie mięśni dna miednicy jest kluczowe w terapii tego zaburzenia. 

Fizjoterapia uroginekologiczna będzie pomocna również w leczeniu bólu miednicy, bolesnych miesiączek czy powikłań poporodowych. Przydatna w terapii jest technologia INDIBA®. Obecny w niej System PROIONIC® pobudza wymianę jonową komórek, dzięki czemu przywraca im odpowiednią aktywność elektryczną. Leczenie przy użyciu tej technologii pomoże:

  • zmniejszyć nietrzymanie moczu
  • umożliwić szybki powrót do zdrowia po okołoporodowych pęknięciach krocza, epizotomii i cesarskim cięciu
  • poprawić zdolność mięśni miednicy do kurczenia się i relaksacji, zmniejszając ból
  • poprawić kontrolę wytrysku
  • niwelować suchość pochwy
  • łagodzić stany zapalne
  • zregenerować się tkankom po operacjach w okolicach miednicy

Podsumowując, terapia uroginekologiczna może przynieść ogromną ulgę w wielu schorzeniach, warto więc rozważyć ją, aby poprawić swój komfort życia i zniwelować problemy ginekologiczne.

Brak komentarzy
Zostaw komentarz