Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Pozostała diagnostyka

Home  /  Diagnostyka  /  Pozostała diagnostyka

Diagnostyka
kardiologiczna

Kardiologia koncentruje się na leczeniu wrodzonych i nabytych chorób serca, ale również naczyniach krwionośnych. Zajmuje się całym układem krążenia i tzw. chorobami sercowo-naczyniowymi. Badania kardiologiczne umożliwiają ocenę stanu i budowy mięśnia sercowego oraz tętnic. Analiza wyników badań dostarcza informacji czy dochodzi do zaburzeń rytmu serca, czy pacjentowi zagraża choroba niedokrwienna mięśnia sercowego oraz czy zastawki sercowe działają prawidłowo. W diagnostyce chorób serca mieszczą się takie badania jak: pomiar ciśnienia tętniczego, EKG, Holter EKG, echo serca.

USG serca/Echo serca

Badanie echokardiograficzne przezklatkowe (potocznie nazywane echem serca) to USG serca. Jest to badanie nieinwazyjne i może być wykonywane u pacjenta wielokrotnie, bez obawy o skutki uboczne. Jest to badanie bezpieczne również dla kobiet w ciąży.

EKG

Dzięki badaniu EKG można dokonać oceny rytmu i częstości pracy serca oraz wykryć uszkodzenia mięśnia sercowego u osób, które przeszły lub właśnie przechodzą zawał serca. Na podstawie zapisu EKG możną również ocenić wielkość komór serca, a przede wszystkim wykryć zaburzenia jego rytmu (wszelkie arytmie).

Holter EKG

Badanie holter EKG jest badaniem sprawdzającym aktywność serca w ciągu doby. To bezinwazyjna metoda diagnostyczna wykonywana za pomocą urządzenia do monitorowania holterowskiego, które pomaga w diagnozowaniu m.in. zaburzeń rytmu serca.

Diagnostyka
pulmonologiczna

Lekarz pulmonolog zajmuje się układem oddechowym. Do jego zadań należy nie tylko leczenie, lecz także diagnostyka i profilaktyka schorzeń narządów wchodzących w skład układu oddechowego. Pulmonolog często zleca dodatkowe badania, które są niezbędne dla postawienia, rozpoznania oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia. Badania, które mogą być istotne dla pulmonologa to między innymi: zdjęcie RTG klatki piersiowej, tomografia komputerowa (TK), rezonans magnetyczny (MR), USG płuc czy spirometria, którą lekarz wykonuje w naszej placówce.

Spirometria

Spirometria (badanie spirometryczne) jest najważniejszym z badań czynnościowych układu oddechowego, czyli badań, które pozwalają na obiektywną ocenę czynności płuc. Podczas spirometrii ocenia się objętość powietrza wydychanego i wdychanego do płuc. Badanie polega na oddychaniu przez ustnik aparatu.

Diagnostyka
laryngologiczna

W zależności od danych uzyskanych w czasie wywiadu, laryngolog wykona badania, które pozwolą diagnozować problem. Do standardowych procedur wykonywanych w gabinetach laryngologicznych zaliczamy: pobieranie wymazów, otoskopia, rynoskopia, laryngoskopia, badanie gardła. W naszej placówce wykonujemy również fiberoskopię, która umożliwia oglądanie górnych dróg oddechowych – również tych miejsc, do których trudno dotrzeć przy pomocy innych narzędzi. Do badania wykorzystuje się fiberoskop, czyli rodzaj endoskopu, ale o mniejszej średnicy i bardziej elastycznej strukturze. Za pomocą fiberoskopu można bardzo dokładnie przyjrzeć się jamie nosa, ujściom zatok przynosowych, ocenić nosową część gardła wraz z migdałkiem gardłowym.

Fiberoskopia

Fiberoskopia to badanie endoskopowe górnych dróg oddechowych. Dzięki wykorzystaniu miękkiego przewodu zakończonego kamerą uwidacznia trudno dostępne miejsca nosogardła.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą recepcją.