Centrum medyczne Anmed mieści się w Pabianicach na Placu Stary Rynek 7. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt w godzinach otwarcia recepcji.
Pon. - Pt. 8.00-20.00 | Sb. 8.00-14.00 Ndz. zamknięte
+ 48 885 112 777

Aktualności

+48 885 112 777
sekretariat@anmed.pl
Title Image

Blog

dermatolog pabianice

Czy wizyta u kosmetyczki wystarcza? Kiedy wybrać się do dermatologa?

Kiedy rozważasz pójście na zabiegi poprawiające urodę, zapewne od razu na myśl przychodzi Ci wizyta u kosmetyczki. Natomiast jeśli zauważysz poważne problemy skórne, które budzą Twój niepokój – nie wahasz się przed pójściem do dermatologa. Nie zawsze ta decyzja będzie tak oczywista. Kiedy skorzystać z jakiej usługi? Podpowiadamy! 

 

Dobry dermatolog – jak nim zostać? 

Dermatolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób skóry, paznokci i włosów. Zajmuje się także pewnymi schorzeniami ogólnoustrojowymi, których objawy pojawiają się na skórze. 

Aby zostać dermatologiem, trzeba ukończyć studia medyczne o odpowiednim profilu i staż, a następnie przystąpić do specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii. Taka nauka trwa dodatkowe 5 lat, jak nie więcej. Składają się na nie zajęcia teoretyczne i praktyczne. Tytuł specjalisty otrzymuje się po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. 

 

Czym zajmuje się lekarz dermatolog? 

Lekarz dermatolog zajmuje się wszelkimi problemami i dolegliwościami ze strony skóry. Najczęściej są to: różnego rodzaju trądzik, choroby zakaźne (grzybica, świerzb, brodawki), łuszczyca, łupież, AZS, oparzenia, odmrożenie, łysienie oraz pogorszenie stanu włosów i paznokci. 

Taki specjalista może również specjalizować się wyłącznie w jednej tematyce, np. zajmować się chorobami skórnymi u dzieci (dermatolog dziecięcy), poprawą wyglądu ciała (dermatolog estetyczny), chorobami skóry i ich czynnikami ryzyka w danej populacji (dermatoepidemiolog). Ponadto musi współpracować z lekarzami z innych dziedzin: onkologiem, chirurgiem i internistą. Jest to konieczne do prawidłowego zdiagnozowania pacjenta i włączenia odpowiedniego planu leczenia. 

 

Kiedy wybrać się do dermatologa?

Wizytę w poradni dermatologicznej zaleca się każdej osobie, która zaobserwuje u siebie: 

  • różnego rodzaju zmiany skórne – zaskórniki, pryszcze, pęcherze, krostki, nadżerki;
  • pogorszenie stanu skóry – nadmierne przesuszenie, nadwrażliwość;
  • nadmierne łuszczenie się naskórka;
  • łupież i szybkie przetłuszczanie się włosów;
  • nowe znamiona i brodawki;
  • świąd skóry;
  • pogorszenie się stanu paznokci lub zmianę ich wyglądu.

 

Jak znaleźć dobrego dermatologa w Twoim mieście? 

Wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszesz dermatolog + miejscowość w jakiej chcesz zostać przyjęty. Np. dermatolog Warszawa, dermatolog Wrocław, dermatolog Pabianice i tak dalej. Kiedy już znajdziesz odpowiedniego lekarza – zapisz się na konsultację. 

 

Kosmetyczka (technik usług kosmetycznych) – zacznijmy od podstaw!

Kosmetyczka to osoba znająca podstawy – potrafi przeanalizować typ cery i dobrać do niej kosmetyki. Jednak nie oczekujmy, że szczegółowo wyjaśni nam, jaką funkcję pełni dana substancja i czy niesie za sobą jakieś ryzyko powikłań podczas długotrwałego stosowania.

Technik usług kosmetycznych podczas studiów uczy się poprawnie wykonywać proste zabiegi kosmetyczne: manicure, hennę, masaż twarzy, nakładanie maseczek, wizaż, obsługę prostych urządzeń (peeling kawitacyjny czy elektrostymulacja). Potrafi przeprowadzić zabieg z użyciem kwasów, jednak nie zna szczegółów jego działania, stąd biorą się te utarte stwierdzenia, że wysyp po pierwszym zabiegu to „efekt samooczyszczania się cery” – a to wielki mit! 

 

Kiedy skorzystać z pomocy kosmetyczki? 

Gabinety kosmetyczne to idealne miejsca na zabiegi relaksujące, modelujące i anti-aging. To właśnie u kosmetyczki skorzystasz z zabiegów pielęgnujących Twoją skórę i odmładzających – również tych z użyciem laserów o niskiej mocy. Wiele korzyści może Ci również przynieść peeling z kwasami o niewielkim stężeniu lub mezoterapia bezigłowa. Osoby pragnące zredukować masę ciała i wymodelować sylwetkę, mogą umówić się na zabieg liposukcji ultradźwiękowej. 

Do kosmetyczki również może skierować Cię również dermatolog, jeśli uzna, że potrzebujesz kuracji uzupełniającej po leczeniu chorób skóry.  

Jeśli mimo wszystko, pojawiają się wątpliwości co do tego, kiedy iść do dermatologa, a kiedy do kosmetyczki – zawsze możesz skorzystać z porady telefonicznej. Podczas szukania odpowiedniego specjalisty, pamiętaj sprawdzić opinie, które zostały dodane przez innych pacjentów i widnieją w Internecie!

Brak komentarzy
Zostaw komentarz